Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Звіт про роботу служби у справах дітей у 2016 році.
Звіт про роботу служби у справах дітей у 2016 році.

Поділитися новиною:

Звіт про роботу служби у справах дітей у 2016 році.

Протягом 2016 року службою у справах дітей Виконавчого комітету Чугуївської міської ради проводилась робота за пріоритетними напрямками роботи, а саме:

 своєчасність виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання цим дітям реабілітаційних послуг, зокрема шляхом передачі сімей під соціальний супровід, влаштування до Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей,   підтримка і розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведення роботи по соціальному захисту дітей, які прибули із зони проведення АТО та опинилися у складних життєвих обставинах, залишилися без батьківського піклування. 

 Станом на 01.01.2017 в м. Чугуєві на первинному обліку перебуває 13 дітей – сиріт та 39 дітей, позбавлених батьківського піклування, з них під опікою перебуває 33 дитини, в державних закладах – 5 (4 з яких отримали статус у грудні 2016, триває робота по влаштуванню їх в сім’ю), в прийомних сім’ях і дитячому будинку сімейного типу 14 дітей, тобто  90 % дітей влаштовані до сімейних форм виховання. Протягом 2016 року статус дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування отримало 7 дітей, що на 5 менше ніж у 2015 році. З них  2 дітей влаштовано під опіку, 1 – до прийомної сім’ї, 4 перебувають в Чугуївському міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей,триває робота по влаштуванню дітей в сім’ю.

На обліку перебуває 17 усиновлених дітей, контроль за дотриманням прав яких здійснюється службою у справах дітей, 14 дітей, які підлягають усиновленню. В м. Чугуєві функціонують 1 дитячий будинок сімейного типу та 11 прийомних сімей, в яких виховуються 23 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (1 з яких прибула із району проведення АТО).  У передбачені законом строки відбуваються перевірки стану виховання дітей в прийомних сім’ях і дитячому будинку сімейного типу, сім’ях опікунів та усиновлювачів, які заслуховуються на плановому засіданні комісії з питань захисту прав дитини.  Службою  у справах дітей розроблені та розповсюджуються методичні матеріали для прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів/піклувальників, усиновителів. Періодично проводиться опитування та анкетування прийомних батьків та батьків-вихователів; щоквартально проводяться засідання школи прийомних батьків, опікунів, на яких розглядаються актуальні питання функціонування цих сімей.  

Створений та адмініструється єдиний електронний банк даних на цю категорію дітей, 100% внесена інформація про правовий та соціальний статус цих дітей, включаючи дані про особу, фотографії, медичні висновки, дані про житло тощо. Створений та постійно оновлюється реєстр житла, що належить дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

З метою попередження підліткової злочинності, дитячої бездоглядності та безпритульності, своєчасному виявленню дітей, які ухиляються від навчання, попередження продажу дітям алкогольних та тютюнових виробів, контролю за дотриманням в комп'ютерних клубах, інших розважальних закладах та громадських місцях правопорядку та етичних норм стосовно дітей, розпорядженням міського голови щороку затверджується графік проведення профілактичних рейдів. Протягом 2016  року проведено 50 рейдів, під час яких обстежено 89 сімей, 28 об’єктів торгівлі, виявлено 8 дітей, 4 дітей вилучені із сім’ї у зв’язку із загрозою їх життю та здоров’ю. Із загальної кількості дітей 7 влаштовані до Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, 5 – у дитяче відділення. З початку року на облік служби у справах дітей поставлено 14 дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися  у складних життєвих обставинах, 2 дітей – як такі, що зазнали насильства в сім’ї. Ініційовано 2 клопотання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, подано 1 позивну заяву про відібрання 4 дітей у батьків. 

З метою виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням, міським головою щорічно видається розпорядження про організацію проведення в  м. Чугуєві заходів у межах Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок». В рамках проведення заходів обстежені сім’ї з дітьми,  які потребують уваги. На момент обстеження всі діти забезпечені речами відповідно віку та сезону, до школи підготовлені. Всі діти приступили до навчання. У 2016 році під час проведення рейду «Урок» на вилицях міста виявлено 1 неповнолітнього. З неповнолітнім проведена профілактична робота, з’ясовано, що хлопець перебуває на виробничій практиці.

На початок 2016-2017 навчального року на території м. Чугуєва проживало 68 дітей шкільного віку - переселенців із тимчасово окупованих територій України, територіально-адміністративних одиниць України, в яких триває антитерористична операція, всі діти приступили до занять, дітям було надано фінансову допомогу. 

З метою комплексного вирішення питань сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, залучення всіх ресурсів громади, організацій та установ до вирішення проблем сім’ї, у 2016 році відновлено роботу Дорадчого органу з питань координації дій між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Під соціальним супроводом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом звітного періоду перебувало 37 сімей, в яких виховується 86 дітей. В ході соціального супроводу цім сім’ям  надано  більше 700 соціальних послуг.

Протягом багатьох років найбільш дієвою формою підтримки дітей, які опинилися у складних життєвих обставин, є робота  Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. З початку року в центрі перебувало 40 дітей.  Їм надавалася соціальна, медична, психологічна, юридична, педагогічна допомога. Всі вихованці шкільного віку охоплені навчанням у ЗОШ №7, з дітьми дошкільного віку проводиться підготовка за програмою «Впевнений старт».

Пріоритетним завданням роботи центру є повернення дітей до сімей, а дітей, які набули статус дитини, позбавленої батьківського піклування, до сімейних форм виховання. З початку 2016 року 23 дитини повернулись в сім'ю, 4 дітей, які отримали статус позбавлених батьківського піклування,   влаштовані до сімейних форм виховання. 13 дітей продовжують перебувати в Центрі і на даний час.

Службою у справах дітей здійснюється прийом громадян з питань соціального захисту дітей. Протягом року на прийом звернулося 232 особи, у більшості випадків з питань, які віднесені до компетенції комісії з питань захисту прав дитини. Службою у справах дітей  здійснюється організація роботи комісії з питань захисту прав дитини. У 2016 році відбулося 14 засідань, з яких 12 – планових, 2 – позапланових, на яких розглянуто 151 питання. На розгляд Виконавчого комітету Чугуївської міської ради подано 73 проекти рішень, що складає 21% від загальної кількості рішень виконкому. Всі проекти рішень затверджені. У 2016 році прийнято 4 рішення про відмову громадянам у задоволенні заяв, дані питання стосувалося позбавлення батьківських прав одного з батьків.

Служба у справах дітей бере участь у судових засіданнях, в тому числі і  в якості представника органу опіки та піклування, з питань, які стосуються захисту прав дітей – позбавлення батьківських прав, усиновлення, кримінальні справи по звинуваченню неповнолітніх, спори між батьками стосовно участі у вихованні дитини того з батьків, що проживає окремо тощо. З початку року прийнята участь у  73 засіданнях.

На засіданні Виконавчого комітету Чугуївської міської ради розглянуті  планові питання «Про стан розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про хід виконання плану спільної роботи служб міста по попередженню злочинності, правопорушень та інших негативних явищ серед дітей, вчинення насильства в сім’ї». На засіданні міської ради розглянуто питання «Про затвердження міської комплексної Програми захисту прав дітей, розвитку та підтримки сімейних форм виховання на 2017 – 2019 роки».

Протягом 2016 року службою у справах дітей взята участь у засіданні активу міста, у зборах голів вуличних комітетів та старших будинків, у засіданнях дорадчих органів, Координаційних рад, круглих столів, під час оздоровчої компанії проводилися заняття з дітьми на тему «Профілактика правопорушень. Як зробити правильний вибір», в серпні організована акція «Шкільний портфель» для дітей, які перебували в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, святкові засідання школи опікунів та прийомних сімей на базі відпочинку, передноворічний  «блакитний вогник» для цих сімей тощо. Про всі проведені заходи на офіційному сайті м. Чугуєва висвітлювалася відповідна інформація. 

Виходячи з результатів роботи у 2016 році та пріоритетних напрямків роботи, службою у справах дітей спланована робота на 2017 рік.  

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/1074 | Переглядів: 382Дата публікації: 14:33 11.01.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
19.06.2018
день - Фотофіксація об’єктів-учасників міського конкурсу «Мій дім, мій двір, моя вулиця» Фотофіксація об’єктів-учасників міського конкурсу «Мій дім, мій двір, моя вулиця» Організатор:Макаренко Л.П. Сосницька Ю.А Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
день - Контроль за ходом будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів міста з фотофіксацією Контроль за ходом будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів міста з фотофіксацією Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Територія міста
день - Бібліотечні заходи Бібліотечні заходи Організатор:Вінник Т.С. Проценко О.І. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:ЦБС
день - Проведення рейдів з ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Проведення рейдів з ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вул.Жадановського, бул.Комарова
день - Оновлення дислокації торгівлі за І півріччя 2018 року Оновлення дислокації торгівлі за І півріччя 2018 року Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:м.Чугуїв
день - Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
день - Юридична консультація громадян міста Юридична консультація громадян міста Організатор:Макаренко Л.П. Трохіна І.В. КалібердаА.А. Чекмарьов П.Д. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб.№ 7 викон. коміт., інші кабінети за графіком
день - Організація проведення щорічного профілактичного медичного огляду посадових осіб Організація проведення щорічного профілактичного медичного огляду посадових осіб Організатор:Макаренко Л.П. Баришева Н.В Час проведення:19.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:ЦРЛ
17:00 - Нарада з мешканцями багатоповерхових будинків щодо створення ОСББ Нарада з мешканцями багатоповерхових будинків щодо створення ОСББ Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:19.06.2018 17:00 Місце проведення:Б-р Комарова, 18,20,Гвардійська,6
20.06.2018
день - Фотофіксація об’єктів-учасників міського конкурсу «Мій дім, мій двір, моя вулиця» Фотофіксація об’єктів-учасників міського конкурсу «Мій дім, мій двір, моя вулиця» Організатор:Макаренко Л.П. Сосницька Ю.А Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
день - Контроль за ходом будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів міста з фотофіксацією Контроль за ходом будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів міста з фотофіксацією Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Територія міста
день - Бібліотечні заходи Бібліотечні заходи Організатор:Вінник Т.С. Проценко О.І. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:ЦБС
день - Проведення рейдів з ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Проведення рейдів з ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вул.Жадановського, бул.Комарова
день - Оновлення дислокації торгівлі за І півріччя 2018 року Оновлення дислокації торгівлі за І півріччя 2018 року Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:м.Чугуїв
день - Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
день - Юридична консультація громадян міста Юридична консультація громадян міста Організатор:Макаренко Л.П. Трохіна І.В. КалібердаА.А. Чекмарьов П.Д. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб.№ 7 викон. коміт., інші кабінети за графіком
день - Відкриття ІІ зміни пришкільних таборів Відкриття ІІ зміни пришкільних таборів Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:20.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:ЦТК, ДЮСШ, ЗОШ № 1 (ДПЮ)
13:30 - Лекція до Дня Скорботи в клубі «Еліксир довголіття» Лекція до Дня Скорботи в клубі «Еліксир довголіття» Організатор:Нежид Н.С. Сємілєтова Т.В. Час проведення:20.06.2018 13:30 Місце проведення:Приміщення Територіального центру
14:00 - Засідання житлової комісії Засідання житлової комісії Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А Час проведення:20.06.2018 14:00 Місце проведення:Каб №28 викон. коміт.
16:00 - Зустріч голів ОСББ м-ну К.Башкирівка з громадською організацією щодо взаємодії з військовими частинами Зустріч голів ОСББ м-ну К.Башкирівка з громадською організацією щодо взаємодії з військовими частинами Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:20.06.2018 16:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
21.06.2018
день - Фотофіксація об’єктів-учасників міського конкурсу «Мій дім, мій двір, моя вулиця» Фотофіксація об’єктів-учасників міського конкурсу «Мій дім, мій двір, моя вулиця» Організатор:Макаренко Л.П. Сосницька Ю.А Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
день - Контроль за ходом будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів міста з фотофіксацією Контроль за ходом будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів міста з фотофіксацією Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Територія міста
день - Бібліотечні заходи Бібліотечні заходи Організатор:Вінник Т.С. Проценко О.І. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:ЦБС
день - Проведення рейдів з ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Проведення рейдів з ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вул.Жадановського, бул.Комарова
день - Оновлення дислокації торгівлі за І півріччя 2018 року Оновлення дислокації торгівлі за І півріччя 2018 року Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:м.Чугуїв
день - Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
день - Юридична консультація громадян міста Юридична консультація громадян міста Організатор:Макаренко Л.П. Трохіна І.В. КалібердаА.А. Чекмарьов П.Д. Час проведення:18.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб.№ 7 викон. коміт., інші кабінети за графіком
день - Організація проведення щорічного профілактичного медичного огляду посадових осіб Організація проведення щорічного профілактичного медичного огляду посадових осіб Організатор:Макаренко Л.П. Баришева Н.В. Час проведення:21.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:ЦРЛ
день - Конкурс на заміщення вакантної посади начальника служби благоустрою та екології управління ЖКГ Конкурс на заміщення вакантної посади начальника служби благоустрою та екології управління ЖКГ Організатор:Макаренко Л.П. Баришева Н.В. Час проведення:21.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
день - Конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу з управління ЖКГ Конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу з управління ЖКГ Організатор:Макаренко Л.П. Баришева Н.В. Час проведення:21.06.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт
17:00 - Нарада з мешканцями багатоповерхових будинків щодо створення ОСББ Нарада з мешканцями багатоповерхових будинків щодо створення ОСББ Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:21.06.2018 17:00 Місце проведення:Б-р Комарова, 18,20,Гвардійська,6
Докладніше
Пошук
Підприємцю
Аналітична інформація про розвиток малого та середнього підприємництва у м. Чугуєві за 2017 рікДо уваги суб’єктів господарювання!Шановні власники об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості!Перелік об’єктів комунального майна, які можуть бути передані в оренду суб’єктам підприємницької діяльності:ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ!До уваги суб’єктів малого та середнього бізнесу!Про проведення координаційної ради з питань розвитку підприємництваУ рамках проекту «Абетка експортера–2018» відбудеться бізнес-майстерня «Fit for Partnership with Germany» від Німецького товариства міжнародного співробітництваЧугуївська міська рада оприлюднює проект регуляторного акту «Про затвердження тарифів на послуги КП «Муніципальне підприємство «Мрія», аналіз регуляторного впливу до зазначеного проекту з метою одержання зауважень і пропозицій.
Посилання
Версія для слабо- зорих