Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
Звіт про роботу служби у справах дітей у 2016 році.
Звіт про роботу служби у справах дітей у 2016 році.

Поділитися новиною:

Звіт про роботу служби у справах дітей у 2016 році.

Протягом 2016 року службою у справах дітей Виконавчого комітету Чугуївської міської ради проводилась робота за пріоритетними напрямками роботи, а саме:

 своєчасність виявлення дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, надання цим дітям реабілітаційних послуг, зокрема шляхом передачі сімей під соціальний супровід, влаштування до Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей,   підтримка і розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, проведення роботи по соціальному захисту дітей, які прибули із зони проведення АТО та опинилися у складних життєвих обставинах, залишилися без батьківського піклування. 

 Станом на 01.01.2017 в м. Чугуєві на первинному обліку перебуває 13 дітей – сиріт та 39 дітей, позбавлених батьківського піклування, з них під опікою перебуває 33 дитини, в державних закладах – 5 (4 з яких отримали статус у грудні 2016, триває робота по влаштуванню їх в сім’ю), в прийомних сім’ях і дитячому будинку сімейного типу 14 дітей, тобто  90 % дітей влаштовані до сімейних форм виховання. Протягом 2016 року статус дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування отримало 7 дітей, що на 5 менше ніж у 2015 році. З них  2 дітей влаштовано під опіку, 1 – до прийомної сім’ї, 4 перебувають в Чугуївському міському центрі соціально-психологічної реабілітації дітей,триває робота по влаштуванню дітей в сім’ю.

На обліку перебуває 17 усиновлених дітей, контроль за дотриманням прав яких здійснюється службою у справах дітей, 14 дітей, які підлягають усиновленню. В м. Чугуєві функціонують 1 дитячий будинок сімейного типу та 11 прийомних сімей, в яких виховуються 23 дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (1 з яких прибула із району проведення АТО).  У передбачені законом строки відбуваються перевірки стану виховання дітей в прийомних сім’ях і дитячому будинку сімейного типу, сім’ях опікунів та усиновлювачів, які заслуховуються на плановому засіданні комісії з питань захисту прав дитини.  Службою  у справах дітей розроблені та розповсюджуються методичні матеріали для прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів/піклувальників, усиновителів. Періодично проводиться опитування та анкетування прийомних батьків та батьків-вихователів; щоквартально проводяться засідання школи прийомних батьків, опікунів, на яких розглядаються актуальні питання функціонування цих сімей.  

Створений та адмініструється єдиний електронний банк даних на цю категорію дітей, 100% внесена інформація про правовий та соціальний статус цих дітей, включаючи дані про особу, фотографії, медичні висновки, дані про житло тощо. Створений та постійно оновлюється реєстр житла, що належить дітям – сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.

З метою попередження підліткової злочинності, дитячої бездоглядності та безпритульності, своєчасному виявленню дітей, які ухиляються від навчання, попередження продажу дітям алкогольних та тютюнових виробів, контролю за дотриманням в комп'ютерних клубах, інших розважальних закладах та громадських місцях правопорядку та етичних норм стосовно дітей, розпорядженням міського голови щороку затверджується графік проведення профілактичних рейдів. Протягом 2016  року проведено 50 рейдів, під час яких обстежено 89 сімей, 28 об’єктів торгівлі, виявлено 8 дітей, 4 дітей вилучені із сім’ї у зв’язку із загрозою їх життю та здоров’ю. Із загальної кількості дітей 7 влаштовані до Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей, 5 – у дитяче відділення. З початку року на облік служби у справах дітей поставлено 14 дітей, які проживають в сім’ях, що опинилися  у складних життєвих обставинах, 2 дітей – як такі, що зазнали насильства в сім’ї. Ініційовано 2 клопотання про притягнення батьків до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків, подано 1 позивну заяву про відібрання 4 дітей у батьків. 

З метою виявлення дітей шкільного віку, не охоплених навчанням, міським головою щорічно видається розпорядження про організацію проведення в  м. Чугуєві заходів у межах Всеукраїнського профілактичного заходу «Урок». В рамках проведення заходів обстежені сім’ї з дітьми,  які потребують уваги. На момент обстеження всі діти забезпечені речами відповідно віку та сезону, до школи підготовлені. Всі діти приступили до навчання. У 2016 році під час проведення рейду «Урок» на вилицях міста виявлено 1 неповнолітнього. З неповнолітнім проведена профілактична робота, з’ясовано, що хлопець перебуває на виробничій практиці.

На початок 2016-2017 навчального року на території м. Чугуєва проживало 68 дітей шкільного віку - переселенців із тимчасово окупованих територій України, територіально-адміністративних одиниць України, в яких триває антитерористична операція, всі діти приступили до занять, дітям було надано фінансову допомогу. 

З метою комплексного вирішення питань сімей, що опинилися у складних життєвих обставинах, залучення всіх ресурсів громади, організацій та установ до вирішення проблем сім’ї, у 2016 році відновлено роботу Дорадчого органу з питань координації дій між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинилися у складних життєвих обставинах. Під соціальним супроводом центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом звітного періоду перебувало 37 сімей, в яких виховується 86 дітей. В ході соціального супроводу цім сім’ям  надано  більше 700 соціальних послуг.

Протягом багатьох років найбільш дієвою формою підтримки дітей, які опинилися у складних життєвих обставин, є робота  Чугуївського міського центру соціально-психологічної реабілітації дітей. З початку року в центрі перебувало 40 дітей.  Їм надавалася соціальна, медична, психологічна, юридична, педагогічна допомога. Всі вихованці шкільного віку охоплені навчанням у ЗОШ №7, з дітьми дошкільного віку проводиться підготовка за програмою «Впевнений старт».

Пріоритетним завданням роботи центру є повернення дітей до сімей, а дітей, які набули статус дитини, позбавленої батьківського піклування, до сімейних форм виховання. З початку 2016 року 23 дитини повернулись в сім'ю, 4 дітей, які отримали статус позбавлених батьківського піклування,   влаштовані до сімейних форм виховання. 13 дітей продовжують перебувати в Центрі і на даний час.

Службою у справах дітей здійснюється прийом громадян з питань соціального захисту дітей. Протягом року на прийом звернулося 232 особи, у більшості випадків з питань, які віднесені до компетенції комісії з питань захисту прав дитини. Службою у справах дітей  здійснюється організація роботи комісії з питань захисту прав дитини. У 2016 році відбулося 14 засідань, з яких 12 – планових, 2 – позапланових, на яких розглянуто 151 питання. На розгляд Виконавчого комітету Чугуївської міської ради подано 73 проекти рішень, що складає 21% від загальної кількості рішень виконкому. Всі проекти рішень затверджені. У 2016 році прийнято 4 рішення про відмову громадянам у задоволенні заяв, дані питання стосувалося позбавлення батьківських прав одного з батьків.

Служба у справах дітей бере участь у судових засіданнях, в тому числі і  в якості представника органу опіки та піклування, з питань, які стосуються захисту прав дітей – позбавлення батьківських прав, усиновлення, кримінальні справи по звинуваченню неповнолітніх, спори між батьками стосовно участі у вихованні дитини того з батьків, що проживає окремо тощо. З початку року прийнята участь у  73 засіданнях.

На засіданні Виконавчого комітету Чугуївської міської ради розглянуті  планові питання «Про стан розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», «Про хід виконання плану спільної роботи служб міста по попередженню злочинності, правопорушень та інших негативних явищ серед дітей, вчинення насильства в сім’ї». На засіданні міської ради розглянуто питання «Про затвердження міської комплексної Програми захисту прав дітей, розвитку та підтримки сімейних форм виховання на 2017 – 2019 роки».

Протягом 2016 року службою у справах дітей взята участь у засіданні активу міста, у зборах голів вуличних комітетів та старших будинків, у засіданнях дорадчих органів, Координаційних рад, круглих столів, під час оздоровчої компанії проводилися заняття з дітьми на тему «Профілактика правопорушень. Як зробити правильний вибір», в серпні організована акція «Шкільний портфель» для дітей, які перебували в центрі соціально-психологічної реабілітації дітей, святкові засідання школи опікунів та прийомних сімей на базі відпочинку, передноворічний  «блакитний вогник» для цих сімей тощо. Про всі проведені заходи на офіційному сайті м. Чугуєва висвітлювалася відповідна інформація. 

Виходячи з результатів роботи у 2016 році та пріоритетних напрямків роботи, службою у справах дітей спланована робота на 2017 рік.  

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/1074 | Переглядів: 259Дата публікації: 14:33 11.01.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Анонс подій
22.11.2017
10:00 - Участь в обласних (зональних) змаганнях з волейболу серед юнаків та дівчат закладів освіти Харківської області Участь в обласних (зональних) змаганнях з волейболу серед юнаків та дівчат закладів освіти Харківської області Організатор:Вінник Т.С. ПроценкоМ.В. Час проведення:22.11.2017 10:00 Місце проведення:ДЮСШ НВК № 8 ЗОШ № 1 НВК № 5
13:30 - Участь у роботі міської призовної комісії Участь у роботі міської призовної комісії Організатор:Вінник Т.С. ПроценкоМ.В. Час проведення:22.11.2017 13:30 Місце проведення:ОРВК
13:30 - Лекція до Дня Гідності і Свободи та Пам'яті жертв голодомору Лекція до Дня Гідності і Свободи та Пам'яті жертв голодомору Організатор:Нежид Н.С. Сємілєтова Т.В. Час проведення:22.11.2017 13:30 Місце проведення:Приміщення територіального центру
14:00 - Презентація досвіду «Формування національної самосвідомості та духовного світу дітей у системі роботи вокального гуртка» Презентація досвіду «Формування національної самосвідомості та духовного світу дітей у системі роботи вокального гуртка» Організатор:Вінник Т.С. ПроценкоМ.В. Час проведення:22.11.2017 14:00 Місце проведення:КБ ЗОШ
14:00 - Тренінг для лідерів учнівського самоврядування Тренінг для лідерів учнівського самоврядування Організатор:Вінник Т.С. ПроценкоМ.В. Час проведення:22.11.2017 14:00 Місце проведення:КЦ «Імідж»
24.11.2017
14:00 - Проведення конкурсу по відбору виконавця послуг з вивезення ТПВ в м.Чугуєві Проведення конкурсу по відбору виконавця послуг з вивезення ТПВ в м.Чугуєві Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:24.11.2017 14:00 Місце проведення:Каб № 8 викон.коміт
25.11.2017
07:30 - Панахида за жертвами голодоморів Панахида за жертвами голодоморів Організатор:МакаренкоЛ.П. СосницькаЮ.А Час проведення:25.11.2017 07:30 Місце проведення:Свято-Покровський храм
16:00 - Акція «Запали свічку пам’яті » Акція «Запали свічку пам’яті » Організатор:МакаренкоЛ.П. СосницькаЮ.А Час проведення:25.11.2017 16:00 Місце проведення:м.Чугуїв
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих