Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
У місті виявлено випадок «сибірки»
У місті виявлено випадок «сибірки»

Поділитися новиною:

У місті виявлено випадок «сибірки»

23 березня в Чугуєві зареєстровано випадок захворювання на сибірку серед тварини. Спільно з фахівцями Чугуївського міськміжрайонного управління та фахівцями ветеринарної медицини у Чугуївському районі проводяться протиепідемічні та протиепізоотичні заходи.

Згідно зі звітом про дослідження результат бактеріоскопічного та серологічного дослідження на сибірку позитивний, бактеріологічне та біологічне дослідження триває.

Сибірка – гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке перебігає в людей найчастіше з ураженням шкіри з утворенням специфічного карбункулу, набряку та регіонарного лімфаденіту, гарячки та інтоксикації, рідше з ураженням легеневої, кишкової систем і генералізацією процесу.

Збудник сибірки – грампозитивна бактерія – паличка, що утворює внутрішню спору та є аеробом. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини, що виділяють у зовнішнє середовище з кров’янистою рідиною, фекаліями, сечею, молоком, слиною безліч бацил сибірки. Особливо небезпечними є несвоєчасно й неправильно прибрані розтяті трупи загиблих від сибірки тварин та їхні шкіра, шерсть, щетина, кістки, роги, які зумовлюють контамінацію спорами пасовищ, водопоїв, ґрунту, скотних дворів і формування тривалих осередків сибірки.

Головний механізм передачі – контактний. Відбувається потрапляння збудника через пошкоджену (навіть й мікротравмами) шкіру або слизові оболонки при догляді за хворими тваринами, кров та виділення яких містять багато збудників, при білуванні туш, подальшій обробці м’яса, при роботі з забрудненою тваринною сировиною (хутро, шкіра). Казуїстичним є зараження медичних працівників при помилковому розкритті виразки, коли вони не дотримуються захисту й ріжуть руки самі при цій маніпуляції.

Фактори передачі – інвентар для догляду за тваринами, контаміновані предмети зовнішнього середовища, інфіковані продукти.

Як стаціонарно неблагополучний пункт з сибірки Чугуїв не визначено, останній випадок у Чугуївському районі було зареєстровано у 1996 році.

Спільно фахівцями Чугуївського міськміжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Харківській області, Чугуївської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ», Головного управління ветеринарної медицини в Харківській області та управління ветеринарної медицини у Чугуївському районі проводяться профілактичні заходи щодо попередження  розповсюдження захворюваності на сибірку.

При підозрі захворювання на сибірку у тварин слід негайно звертатися до фахівців ветеринарної медицини за телефонами: 2-20-54 або 2-27-74 (цілодобово). При будь-яких симптомах у людини необхідно звертатися за допомогою до сімейного лікаря.

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/110 | Переглядів: 101Дата публікації: 15:34 25.03.2016
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Анонс подій
19.10.2017
14:00 - Конкурс на заміщення вакантної посади начальника управління житло-комунального господарства та екології чугуївської міської ради Конкурс на заміщення вакантної посади начальника управління житло-комунального господарства та екології чугуївської міської ради Організатор:Макаренко Л.П. Баришева Н.В. Час проведення:19.10.2017 14:00 Місце проведення:Каб № 8 викон.коміт
20.10.2017
день - Відкриття виставки робіт Олени Чернишової «Легенди Атлантиди» Відкриття виставки робіт Олени Чернишової «Легенди Атлантиди» Організатор:Вінник Т.С. Ващук Я.А. Час проведення:20.10.2017 (протягом дня) Місце проведення:КЦ «ІМІДЖ»
день - Проведення ХVIІІ відкритого міського турніру з боксу серед юнаків, присвяченого вшануванню пам′яті Тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації І.М. Кожедуба Проведення ХVIІІ відкритого міського турніру з боксу серед юнаків, присвяченого вшануванню пам′яті Тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації І.М. Кожедуба Організатор:Вінник Т.С. ПроценкоМ.В. Лиманська С.В. Час проведення:20.10.2017 (протягом дня) Місце проведення:ДЮСШ
день - Участь вихованців ДЮСШ у Відкритому Всеукраїнському Кубку Федерації Таеквон-до І.Т.Ф. серед дітей та юнаків Участь вихованців ДЮСШ у Відкритому Всеукраїнському Кубку Федерації Таеквон-до І.Т.Ф. серед дітей та юнаків Організатор:Вінник Т.С. ПроценкоМ.В. Губар І.Л. Час проведення:20.10.2017 (протягом дня) Місце проведення:м. Івано-Франківськ
22.10.2017
день - Відвідування концерту обласної Дитячої філармонії Відвідування концерту обласної Дитячої філармонії Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.І Час проведення:22.10.2017 (протягом дня) Місце проведення:м.Харків
10:00 - Міські змагання з волейболу, присвячені Дню захисника Україна Міські змагання з волейболу, присвячені Дню захисника Україна Організатор:Вінник Т.С. Лиманська С.В. Час проведення:22.10.2017 10:00 Місце проведення:Спортивна зала ДЮСШ
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих