Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
У місті виявлено випадок «сибірки»
У місті виявлено випадок «сибірки»

Поділитися новиною:

У місті виявлено випадок «сибірки»

23 березня в Чугуєві зареєстровано випадок захворювання на сибірку серед тварини. Спільно з фахівцями Чугуївського міськміжрайонного управління та фахівцями ветеринарної медицини у Чугуївському районі проводяться протиепідемічні та протиепізоотичні заходи.

Згідно зі звітом про дослідження результат бактеріоскопічного та серологічного дослідження на сибірку позитивний, бактеріологічне та біологічне дослідження триває.

Сибірка – гостре зоонозне інфекційне захворювання, яке перебігає в людей найчастіше з ураженням шкіри з утворенням специфічного карбункулу, набряку та регіонарного лімфаденіту, гарячки та інтоксикації, рідше з ураженням легеневої, кишкової систем і генералізацією процесу.

Збудник сибірки – грампозитивна бактерія – паличка, що утворює внутрішню спору та є аеробом. Джерелом збудника інфекції є хворі тварини, що виділяють у зовнішнє середовище з кров’янистою рідиною, фекаліями, сечею, молоком, слиною безліч бацил сибірки. Особливо небезпечними є несвоєчасно й неправильно прибрані розтяті трупи загиблих від сибірки тварин та їхні шкіра, шерсть, щетина, кістки, роги, які зумовлюють контамінацію спорами пасовищ, водопоїв, ґрунту, скотних дворів і формування тривалих осередків сибірки.

Головний механізм передачі – контактний. Відбувається потрапляння збудника через пошкоджену (навіть й мікротравмами) шкіру або слизові оболонки при догляді за хворими тваринами, кров та виділення яких містять багато збудників, при білуванні туш, подальшій обробці м’яса, при роботі з забрудненою тваринною сировиною (хутро, шкіра). Казуїстичним є зараження медичних працівників при помилковому розкритті виразки, коли вони не дотримуються захисту й ріжуть руки самі при цій маніпуляції.

Фактори передачі – інвентар для догляду за тваринами, контаміновані предмети зовнішнього середовища, інфіковані продукти.

Як стаціонарно неблагополучний пункт з сибірки Чугуїв не визначено, останній випадок у Чугуївському районі було зареєстровано у 1996 році.

Спільно фахівцями Чугуївського міськміжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Харківській області, Чугуївської міськміжрайонної філії ДУ «Харківський ОЛЦ ДСЕСУ», Головного управління ветеринарної медицини в Харківській області та управління ветеринарної медицини у Чугуївському районі проводяться профілактичні заходи щодо попередження  розповсюдження захворюваності на сибірку.

При підозрі захворювання на сибірку у тварин слід негайно звертатися до фахівців ветеринарної медицини за телефонами: 2-20-54 або 2-27-74 (цілодобово). При будь-яких симптомах у людини необхідно звертатися за допомогою до сімейного лікаря.

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/110 | Переглядів: 149Дата публікації: 15:34 25.03.2016
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
19.02.2018
08:00 - Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:19.02.2018 08:00 Місце проведення:Вулиці міста
09:00 - Особистий прийом міського голови Особистий прийом міського голови Організатор:Макаренко Л.П. Шляхта С.О. Час проведення:19.02.2018 09:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
14:30 - Спортивні змагання з баскетболу серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Чугуєва Спортивні змагання з баскетболу серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Чугуєва Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:19.02.2018 14:30 Місце проведення:НВК № 8
20.02.2018
09:00 - Покладання квітів до Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні Покладання квітів до Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні Організатор:Макаренко Л.П. Юхно О.В. Цибульник О.В. Час проведення:20.02.2018 09:00 Місце проведення:Сквер Захисників Вітчизни
15:00 - Нарада з головами ОСББ міста щодо роздільного збирання ТПВ Нарада з головами ОСББ міста щодо роздільного збирання ТПВ Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:20.02.2018 15:00 Місце проведення:Каб № 14 викон. коміт.
21.02.2018
12:00 - Участь вихованців ЦТК у ХІІ Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід» Участь вихованців ЦТК у ХІІ Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:21.02.2018 12:00 Місце проведення:ХНУ ім. Каразіна
15:00 - Участь в урочистому заході з нагоди закінчення зборів з оперативним резервом Збройних Сил України Участь в урочистому заході з нагоди закінчення зборів з оперативним резервом Збройних Сил України Організатор:Макаренко Л.П. Юхно О.В. Час проведення:21.02.2018 15:00 Місце проведення:РБК
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих