Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
Національний форум
Національний форум

Національний форум

Можливості та інновації для міського розвитку: презентація досвіду Проекту ЄС/ПРООН МРГ в міському компоненті.

         25 січня 2017 року у м. Києві відбулась Національна конференція спільного Проекту ЄС/ПРООН МРГ «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» за участю  Міністерства регіонального розвитку,будівництва та житлово-комунального господарства України - заступника директора департаменту житлової політики , представників ПРООН/МРГ міжнародного менеджера Проекту ЄС/ПРООН/МРГ - Хендріка ван Зіла, радника з питань демократичного врядування ПРООН в Україні, делегації ЄС, координаторів ОПВ Проекту МРГ в Україні, учасників міст партнерів МРГ.

                Спільний проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) - це довготривала і комплексна ініціатива зі зміцнення потенціалу, спрямована на пропагування  сталого місцевого розвитку в Україні. Проект підтримує врядування за участі громад та ініціативи, впроваджувані громадами, шоб покращити умови проживання людей у сільській і міській місцевості по всій країні. МРГ приділяє особливу увагу відновленню соціальної та комунальної інфраструктури у пріоритетних сферах охорони здоров’я, екології, управління водними ресурсами, покращення управління житловим сектором, енергоефективності і місцевого економічного розвитку.

              В ході заходу обговорювалися два блоки питань. Перший блок стосується перспективи і результатів реформи житлово-комунального господарства, інженерно-технічного досвіду впровадження енергозберігаючих мікропроектів в рамках Проекту: індивідуальні нагрівальні прилади, енергозбергіаюче покриття даху, комплексна модернізація. Другий блок – презентація стратегії сталого розвитку міст в рамках  Цілей  Сталого  Розвитку. В рамках заходу  була запланована робота в групах, під час якої учасники обговорять та напрацюють рекомендації до муніципальних стратегій сталого місцевого розвитку.

          Питання «Перспективи розвитку ЖК сектору міст в рамках реформи ЖКГ сектору міст в рамках реформи ЖКГ в Україні: майбутнє ОСББ, виклики, можливості» м. Чугуєва на національній конференції презентував заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів рад Бармін К.О. та у доповіді  він розповів, що за останні роки у місті відремонтовано кілометри міських, внутриквартальних  доріг та тротуарів; облаштовано десятки нових зон відпочинку (парків, скверів), дитячих ігрових та спортивних майданчиків, що значно підвищило рівень комфортності життя у місті. Покращується матеріально-технічна база закладів соціального захисту населення, освіти, медицини, культури та спорту, що якісно впливає на рівень надання послуг. Одним з пріоритетних напрямів діяльності міської ради є підвищення ефективності управління житлово - комунальним господарством та покращення якості надання комунальних послуг.  

         Збереження та модернізації житлового фонду є однією із стратегічних цілей міста. Починаючи з 2004 року особливу увагу муніципалітет приділяє питанню створення ОСББ, яке на сьогодні є однією з найефективніших форм управління та утримання багатоквартирних житлових будинків.

         Сьогодні  Чугуїв – лідер Харківської області зі створення ОСББ. У містах обласного значення Харківської області створено 165 ОСББ. З них 65 в місті Чугуєві, що складає  майже 40% від загальної кількості.

         У 2015 році 4 ОСББ у м. Чугуєві  реалізували проекти, спрямовані на енергозбереження. Загальна вартість проектів у 2015 році склала 2 млн. 200 тис. грн. На реалізацію проектів було залучено: 941 тис. грн. – коштів в ПРООН,з місцевого бюджету було виділено 1 млн. 140 тис. грн. та 112 тис. грн. – кошти ОСББ.

         У 2016 році співпраця з проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» набрала нових обертів – і вже 8 ОСББ взяли участь у проекті. Внесок коштів проекту ЄС/ПРООН склав майже 1 млн. 900 тис. грн, ОСББ -  близько 168 тис. грн., міського бюджету – 1 млн. 800 тис. грн.

         Також, були розглянуті питання, що необхідно змінити в реформі ЖКГ на державному рівні в напрямку розвитку міст.

         Основним завданням проведення Національної конференції було обговорення і опрацьовування ключових завдань та виявлення основних проблем зі стратегічного планування розвитку міст та розробки рекомендацій до муніципальних стратегій сталого місцевого розвитку.

        

 

Альбом: Національний форум Альбом: Національний форум Альбом: Національний форум Альбом: Національний форум Альбом: Національний форум
Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/1209 | Переглядів: 38Дата публікації: 15:24 30.01.2017
Анонс подій
27.04.2017
08:30 - День цивільного захисту (відкритий показовий захід) День цивільного захисту (відкритий показовий захід) Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:27.04.2017 08:30 Місце проведення:НВК № 6
14:00 - Звітна краєзнавча конференція «Люби і знай свій рідний край» Звітна краєзнавча конференція «Люби і знай свій рідний край» Організатор:Вінник Т.С. Лисенко Г.М. Час проведення:27.04.2017 14:00 Місце проведення:ЦТК
14:00 - Презентація проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», який реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» у частині «Надання допомоги відібраним містам у Презентація проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», який реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» у частині «Надання допомоги відібраним містам у популяризації та практичній реалізації бюджетування за участі громадян (бюджет участі)» Організатор:Апостол О.І. Красільнікова Т.В. Час проведення:27.04.2017 14:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
28.04.2017
день - Участь в обласних зональних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м′яч» (2004 р.н.), (2003 р.н.) Участь в обласних зональних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м′яч» (2004 р.н.), (2003 р.н.) Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:28.04.2017 (протягом дня) Місце проведення:м. Чугуїв, стадіон «Олімп»
10:00 - Пленарне засідання Чугуївської міської ради Пленарне засідання Чугуївської міської ради Організатор:Нежид Н.С. Бойко О.О. Час проведення:28.04.2017 10:00 Місце проведення:Каб № 17 викон. коміт.
29.04.2017
Докладніше
Пошук
Посилання