Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
Організація громадських робіт – шанс раціонально розподілити власні кошти

Організація громадських робіт – шанс раціонально розподілити власні кошти

Організація громадських робіт – шанс раціонально розподілити власні кошти

Серед активних заходів сприяння зайнятості населення, що здійснює державна служба зайнятості, вагоме місце посідають громадські роботи.

 Ця форма тимчасової зайнятості має очевидну користь як для самого безробітного – дає можливість підвищити власне матеріальне становище, а також пришвидшити процес працевлаштування. У виграші залишаються й відповідні територіальні громади, адже особи, задіяні у громадських роботах, насамперед, беруть участь у вирішенні проблем соціального характеру – ремонтують об’єкти соціально-культурного призначення, наводять лад у населених пунктах та поза ними, доглядають за старенькими.

Щорічно відпрацьовуються заходи щодо взаємодії органів місцевої влади та самоврядування, соціального захисту та служби зайнятості з питань організації громадських робіт з інформування населення в частині спрощеної системи оформлення житлових субсидій.

Адже така співпраця не лише прискорює отримання житлових субсидій населення, що так вкрай необхідно у економічній ситуації сьогодення, але й допомагає вирішити питання тимчасової зайнятості безробітних громадян регіону.

Роботи з оформленням та оброблення документів щодо отримання житлових субсидій, потребують певних знань, умінь та навичок. Тому фахівці органів соціального захисту населення залучаються до проведення семінарів для безробітних, які братимуть участь у громадських роботах.

В 2016 році з  управлінням соціального захисту населення Чугуївської міської ради укладено договори на організацію громадських робіт з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та роботу з документацією, як за кошти Фонду так і на умовах спів фінансування. До вищезазначених робіт долучилися 22 безробітні особи.

В 2017 році для проведення громадських робіт з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та роботу з документацією Чугуївською міською радою затверджено кошти в розмірі 32,3 тис. грн.. Виконання таких робіт полягає не тільки у забезпеченні ефективної підтримки населенню, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, але й наданні соціального захисту та широкому інформуванні громади про порядок отримання житлових субсидій.

Фінансування організації громадських робіт здійснюється пропорційно, рівними частинами - за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у разі залучення до таких робіт зареєстрованих безробітних та працівників, які втратили частину заробітної плати. Роботи тимчасового характеру оплачуються за рахунок коштів роботодавців та інших джерел не заборонених законодавством.

Як показує досвід в місті Чугуєві  з року в рік міська рада виділяє кошти для фінансування та організації проведення  громадських робіт. Так в 2017 році вже передбачено 64,6 тис. грн., що на 5,3 тис. грн.. більше ніж у 2016 році. Вже укладено договір з КП «Чугуївський комунальний комплекс».  Це надає можливість отримати безробітним громадянам тимчасову роботу за місцем проживання, особливо це стосується внутрішньо переміщених осіб, які мешкають на території міста Чугуїв.

На осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії, включаючи право на пенсійне забезпечення. Період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу. Праця на договірній основі – це реальна можливість не втратити трудові навички, завоювати авторитет і повагу серед співробітників. Оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу за розцінками, тарифними ставками та мінімальними посадовими окладами відповідно до законодавства і не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом (3200,00грн.).

Виконання таких робіт полягає не тільки у забезпеченні ефективної підтримки населенню, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, але й наданні соціального захисту громадянам.

 

Директор Чугуївського МРЦЗ                                                     Л.Л. Масалітіна

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/1416 | Переглядів: 28Дата публікації: 11:34 06.03.2017
Анонс подій
27.04.2017
08:30 - День цивільного захисту (відкритий показовий захід) День цивільного захисту (відкритий показовий захід) Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:27.04.2017 08:30 Місце проведення:НВК № 6
14:00 - Звітна краєзнавча конференція «Люби і знай свій рідний край» Звітна краєзнавча конференція «Люби і знай свій рідний край» Організатор:Вінник Т.С. Лисенко Г.М. Час проведення:27.04.2017 14:00 Місце проведення:ЦТК
14:00 - Презентація проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», який реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» у частині «Надання допомоги відібраним містам у Презентація проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», який реалізується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» у частині «Надання допомоги відібраним містам у популяризації та практичній реалізації бюджетування за участі громадян (бюджет участі)» Організатор:Апостол О.І. Красільнікова Т.В. Час проведення:27.04.2017 14:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
28.04.2017
день - Участь в обласних зональних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м′яч» (2004 р.н.), (2003 р.н.) Участь в обласних зональних змаганнях з футболу на призи клубу «Шкіряний м′яч» (2004 р.н.), (2003 р.н.) Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:28.04.2017 (протягом дня) Місце проведення:м. Чугуїв, стадіон «Олімп»
10:00 - Пленарне засідання Чугуївської міської ради Пленарне засідання Чугуївської міської ради Організатор:Нежид Н.С. Бойко О.О. Час проведення:28.04.2017 10:00 Місце проведення:Каб № 17 викон. коміт.
29.04.2017
Докладніше
Пошук
Посилання