Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Організація громадських робіт – шанс раціонально розподілити власні кошти

Організація громадських робіт – шанс раціонально розподілити власні кошти

Поділитися новиною:

Організація громадських робіт – шанс раціонально розподілити власні кошти

Серед активних заходів сприяння зайнятості населення, що здійснює державна служба зайнятості, вагоме місце посідають громадські роботи.

 Ця форма тимчасової зайнятості має очевидну користь як для самого безробітного – дає можливість підвищити власне матеріальне становище, а також пришвидшити процес працевлаштування. У виграші залишаються й відповідні територіальні громади, адже особи, задіяні у громадських роботах, насамперед, беруть участь у вирішенні проблем соціального характеру – ремонтують об’єкти соціально-культурного призначення, наводять лад у населених пунктах та поза ними, доглядають за старенькими.

Щорічно відпрацьовуються заходи щодо взаємодії органів місцевої влади та самоврядування, соціального захисту та служби зайнятості з питань організації громадських робіт з інформування населення в частині спрощеної системи оформлення житлових субсидій.

Адже така співпраця не лише прискорює отримання житлових субсидій населення, що так вкрай необхідно у економічній ситуації сьогодення, але й допомагає вирішити питання тимчасової зайнятості безробітних громадян регіону.

Роботи з оформленням та оброблення документів щодо отримання житлових субсидій, потребують певних знань, умінь та навичок. Тому фахівці органів соціального захисту населення залучаються до проведення семінарів для безробітних, які братимуть участь у громадських роботах.

В 2016 році з  управлінням соціального захисту населення Чугуївської міської ради укладено договори на організацію громадських робіт з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та роботу з документацією, як за кошти Фонду так і на умовах спів фінансування. До вищезазначених робіт долучилися 22 безробітні особи.

В 2017 році для проведення громадських робіт з інформування населення про порядок отримання житлових субсидій та роботу з документацією Чугуївською міською радою затверджено кошти в розмірі 32,3 тис. грн.. Виконання таких робіт полягає не тільки у забезпеченні ефективної підтримки населенню, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, але й наданні соціального захисту та широкому інформуванні громади про порядок отримання житлових субсидій.

Фінансування організації громадських робіт здійснюється пропорційно, рівними частинами - за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у разі залучення до таких робіт зареєстрованих безробітних та працівників, які втратили частину заробітної плати. Роботи тимчасового характеру оплачуються за рахунок коштів роботодавців та інших джерел не заборонених законодавством.

Як показує досвід в місті Чугуєві  з року в рік міська рада виділяє кошти для фінансування та організації проведення  громадських робіт. Так в 2017 році вже передбачено 64,6 тис. грн., що на 5,3 тис. грн.. більше ніж у 2016 році. Вже укладено договір з КП «Чугуївський комунальний комплекс».  Це надає можливість отримати безробітним громадянам тимчасову роботу за місцем проживання, особливо це стосується внутрішньо переміщених осіб, які мешкають на території міста Чугуїв.

На осіб, зайнятих на громадських роботах, поширюються соціальні гарантії, включаючи право на пенсійне забезпечення. Період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу. Праця на договірній основі – це реальна можливість не втратити трудові навички, завоювати авторитет і повагу серед співробітників. Оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу за розцінками, тарифними ставками та мінімальними посадовими окладами відповідно до законодавства і не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом (3200,00грн.).

Виконання таких робіт полягає не тільки у забезпеченні ефективної підтримки населенню, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, але й наданні соціального захисту громадянам.

 

Директор Чугуївського МРЦЗ                                                     Л.Л. Масалітіна

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/1416 | Переглядів: 109Дата публікації: 11:34 06.03.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
24.05.2018
день - Нарада з головами ОСББ з житлово-комунальних питань Нарада з головами ОСББ з житлово-комунальних питань Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
день - Участь у турнірі з художньої гімнастики «Королева гімнастики» Участь у турнірі з художньої гімнастики «Королева гімнастики» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Губар І.Л. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
день - Участь у Чемпіонаті Харківської області з боксу серед ДЮСШ Участь у Чемпіонаті Харківської області з боксу серед ДЮСШ Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Губар І.Л. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
день - Відкриття звітної виставки гуртківців ЦТК Відкриття звітної виставки гуртківців ЦТК Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Лисенко С.В. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:КЦ «Імідж»
день - Участь у обласному конкурсі «Малюємо музику» Участь у обласному конкурсі «Малюємо музику» Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.С. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків ОНМЦ
08:00 - Конкурс на заміщення вакантної посади начальника служби у справах дітей Конкурс на заміщення вакантної посади начальника служби у справах дітей Організатор:МакаренкоЛ.П. Баришева Н.В. Час проведення:24.05.2018 08:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
15:00 - Підсумкова виставка робіт вихованців Чугуївського ЦТК «Наша творчість тобі, рідне місто» Підсумкова виставка робіт вихованців Чугуївського ЦТК «Наша творчість тобі, рідне місто» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Лисенко С.В. Час проведення:24.05.2018 15:00 Місце проведення:КЦ «Імідж»
25.05.2018
день - Свято «Останній дзвінок» Свято «Останній дзвінок» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:25.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Заклади освіти
16:00 - Відкриття турніру з футболу серед дитячих дворових команд на кубок міського голови Відкриття турніру з футболу серед дитячих дворових команд на кубок міського голови Організатор:Вінник Т.С. Лиманська С.В. Час проведення:25.05.2018 16:00 Місце проведення:Майданчик ЗОШ №2
27.05.2018
14:00 - Відвідування концерту Дитячої філармонії. Закриття сезону Відвідування концерту Дитячої філармонії. Закриття сезону Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.С. Час проведення:27.05.2018 14:00 Місце проведення:м. Харків
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих