Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Державна служба зайнятості інформує:  
Державна служба зайнятості інформує:  

Поділитися новиною:

Державна служба зайнятості інформує:  

Про пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб     

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року №1154 «Про реалізацію пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб» з 1 грудня 2016 року по 1 червня 2018 року у Львівській, Полтавській та Харківській областях реалізується пілотний проект із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та внутрішньо переміщених осіб.

         Цією постановою затверджено Порядок реалізації даного проекту, яким визначено механізм  його реалізації.

          Учасниками пілотного проекту є непрацюючі працездатні особи з числа:

-         членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну   

          допомогу малозабезпеченим сім’ям;

-         внутрішньо переміщених осіб.

         З метою участі в пілотному проекті зазначені особи звертаються до управління соціального захисту населення за фактичним місцем проживання/перебування з відповідною заявою, з зазначенням в ній форм участі в  пілотному проекті, вибрані нею та документами, які підтверджують статус таких осіб (довідка про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).

        Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється центром зайнятості шляхом:

-         сприяння  працевлаштуванню, в тому числі на нові робочі місця;

-         надання  безвідсоткової фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності;

-         пропонування участі в громадських роботах.

     Місцеві органи виконавчої влади, селищна та сільські ради разом із районним центром зайнятості організовують відповідно до законодавства про  зайнятість населення громадські роботи для учасників пілотного проекту, зокрема із соціального супроводу та надання соціальних послуг особам з інвалідністю, людям похилого віку та особам, звільненим з військової служби після участі в антитерористичній операції.

     У разі залучення до реалізації пілотного проекту осіб з числа  членів малозабезпечених сімей, які  отримують державну соціальну допомогу  малозабезпеченим сім’ям, які  перебувають у складних життєвих обставинах, до списків додаються пропозиції районного центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, районного центру зайнятості в межах їх компетенції щодо виду участі таких осіб у пілотному проекті.

     Залучення до реалізації проекту осіб, які отримують соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям і доглядають за інвалідами  І групи або інвалідами І і ІІ групи внаслідок психічного розладу, які за висновком лікарської комісії  медичного закладу потребують  постійного стороннього догляду а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, здійснюється за умови забезпечення  установами соціального обслуговування або громадськими чи благодійними організаціями послугами членів малозабезпеченої сім’ї, які не здатні до самообслуговування та потребують постійної сторонньої допомоги.

       У разі залучення до реалізації пілотного проекту таких непрацюючих осіб, виплата їм відповідно до законодавства як непрацюючим особам надбавки (допомоги) та щомісячні компенсаційні виплати на догляд припиняються з місяця, що настає за місяцем, у якому особу було залучено до роботи, та поновлюються з місяця, що настає після припинення участі у пілотному проекті.

       Для вирішення питань реалізації пілотного проекту розпорядженням  Харківської обласної державної адміністрації від 17 лютого 2017 року № 55 «Про забезпечення реалізації у Харківській області  пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та  внутрішньо переміщених осіб» створено Комісію з  реалізації у Харківській області пілотного проекту із залучення до роботи членів малозабезпечених сімей та  внутрішньо переміщених осіб та затверджено її Положення.

       Для  отримання фінансової допомоги можливі учасники пілотного проекту заповнюють анкету за формою, затвердженою Міністерством  соціальної політики України, за допомогою якої здійснюється відбір учасників в пілотному проекті.

       Особи, які не відповідають критеріям, зазначеним  в анкеті, можуть бути залучені до участі в пілотному проекті для отримання послуг із сприяння працевлаштуванню, у тому числі на нові робочі місця, та участі в громадських роботах.

       Відбір учасників  пілотного проекту, яким надається можливість для організації підприємницької діяльності шляхом надання фінансової допомоги, здійснюється вищезазначеною комісією шляхом розгляду відповідних бізнес-планів і рекомендацій районного центру зайнятості , поданих після їх професійного консультування.

        Комісія щокварталу заслуховує на засіданнях доповіді учасників пілотного проекту про провадження ними підприємницької діяльності.

        З кожним учасником пілотного проекту, щодо якого комісією прийнято рішення про надання йому фінансової допомоги обласним і районним центрами зайнятості та управлінням соціального захисту населення , укладається чотиристоронній договір .

         У разі виявлення обласним ,  районним  центрами зайнятості чи управлінням соціального захисту населення факту невиконання учасником пілотного проекту умов договору зазначені сторони можуть ініціювати розгляд на засіданні комісії питання щодо розірвання такого договору та повернення  учасником пілотного проекту отриманих ним коштів. Матеріали щодо порушення учасником пілотного проекту  умов договору  збирає та подає на розгляд комісії сторона, яка ініціює розгляд питання.

          Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника пілотного проекту, який має статус фізичної особи – підприємця, витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених бізнес-планом.

           Розмір фінансової допомоги не може перевищувати 40 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого на початок   відповідного року. (На  даний час  64,0 тис. грн.).

           Сума фінансової допомоги, яка повертається, зменшується на суму сплачених учасником пілотного проекту податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

           Фінансова допомога не повертається, якщо сума сплачених у відповідному році вищезазначених платежів перевищує суму фінансової допомоги, що повинна бути повернута за такий рік та у разі , коли учасник пілотного проекту працевлаштовує в перший рік участі в пілотному проекті не менш як двох інших осіб із числа членів малозабезпечених сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям,  внутрішньо переміщених осіб, або осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції, строком не  менш як на два  роки (за направленням районного центру зайнятості).

      Дохід за  шість місяців, отриманий учасником пілотного проекту у період участі в пілотному проекті, не враховується під час призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

       Для отримання відповідей на додаткові питання просимо звертатись до:  

- Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради;

- Управління праці та соціального захисту населення Чугуївської районної    

   державної адміністрації;   

- Чугуївського міського центру зайнятості.

Кабінет Міністрів схвалив проведення з 1 липня пілотного проекту в Львівській, Полтавській та Харківській областях.

Кабінет Міністрів схвалив проведення з 1 липня пілотного проекту у Львівській, Полтавській і Харківській областях із залучення до роботи членів малозабезпечених родин і вимушених переселенців. Про це йдеться в постанові №1154 від 2 грудня 2015 року, опублікованій на сайті Кабміну на початку січня, передають Українські Новини.

Уряд погодився із пропозицією Міністерства соціальної політики про реалізацію з 1 липня 2016 по 31 грудня 2017 року пілотного проекту в рамках реалізації спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту "Модернізація системи соціальної підтримки населення України".

Залучення учасників пілотного проекту до роботи здійснюється центрами зайнятості шляхом надання безпроцентної фінансової допомоги на поворотній основі для організації підприємницької діяльності; пропозиції участі у громадських роботах.

Фіндопомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника пілотного проекту, що має статус фізичної особи - підприємця, видатків на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом.

Фінансова допомога не повертається, якщо сума сплачених у відповідному році податків і єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування перевищує суму допомоги, яка повинна бути повернута за такий рік; учасник пілотного проекту працевлаштовує у перший рік участі в пілотному проекті не менше ніж 2 інших переселенців або малозабезпечених, осіб, звільнених з військової служби після участі в антитерористичній операції (АТО).

Мінсоцполітики разом із Міністерством фінансів під час підготовки проекту закону про державний бюджет на відповідний рік доручено передбачити видатки для надання учасникам пілотного проекту безпроцентної фіндопомоги на поворотній основі.

Львівській, Полтавській і Харківській обласним державним адміністраціям доручено затвердити за результатами консультацій зі сторонами соціального діалогу перелік пріоритетних видів економічної діяльності у відповідному регіоні для залучення до роботи учасників проекту; організувати проведення громадскьих робіт; провести роз'яснювальну роботу серед населення із залученням засобів масової інформації.

Мінсоцполітики доручено проінформувати до 31 березня 2018 року Кабмін про результати реалізації пілотного проекту та внести пропозиції щодо визначення порядку залучення до роботи членів малозабезпечених родин і внутрішньо переміщених осіб на всій території України.

Як повідомляли Українські Новини, 23 грудня Кабмін скасував необхідність пред'явлення вимушеними переселенцями з території анексованого Росією Криму та зони проведення антитерористичної операції (АТО) паспорта та облікової картки платника податків при реєстрації в якості безробітних.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/1862 | Переглядів: 176Дата публікації: 15:14 22.05.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
22.04.2018
день - Участь ЧДМШ у Гала-концерті переможців ІІ туру обласного огляду-конкурсу учнівських творчих колективів мистецьких шкіл районів та міст області «Весняний вернісаж» Участь ЧДМШ у Гала-концерті переможців ІІ туру обласного огляду-конкурсу учнівських творчих колективів мистецьких шкіл районів та міст області «Весняний вернісаж» Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.І. Час проведення:22.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
23.04.2018
день - Участь у рейдах по ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Участь у рейдах по ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:23.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вул..Жадановського, бул.Комарова
день - ММО учителів, засідання творчих груп ММО учителів, засідання творчих груп Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:23.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:ЗНЗ
день - Тиждень безпеки життєдіяльності Тиждень безпеки життєдіяльності Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:23.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:ДНЗ міста
день - Робота комісії щодо утримання у належному санітарному стані територій м.Чугуєва Робота комісії щодо утримання у належному санітарному стані територій м.Чугуєва Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:23.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
день - Юридична консультація громадян міста Юридична консультація громадян міста Організатор:Макаренко Л.П. Трохіна І.В. Каліберда А.А. Чекмарьов П.Д. Час проведення:23.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб.№ 7 викон. коміт., інші кабінети за графіком
10:00 - Участь у святкових заходах з нагоди 4-ї річниці створення 22 окремого мотопіхотного батальйону Участь у святкових заходах з нагоди 4-ї річниці створення 22 окремого мотопіхотного батальйону Організатор:Сосницька Ю.А. Час проведення:23.04.2018 10:00 Місце проведення:Територія військової частини А0501
12:00 - Концерт, присвячений 4-й річниці створення 22 окремого мотопіхотного батальйону Концерт, присвячений 4-й річниці створення 22 окремого мотопіхотного батальйону Організатор:Вінник Т.С. Ващук Я.А. Час проведення:23.04.2018 12:00 Місце проведення:КЦ «ІМІДЖ»
14:00 - «Круглий стіл» з активом чорнобильських громадських організацій до річниці Чорнобильської катастрофи «Круглий стіл» з активом чорнобильських громадських організацій до річниці Чорнобильської катастрофи Організатор:Нежид Н.С. Куриленко О.М. Сємілєтова Т.В. Час проведення:23.04.2018 14:00 Місце проведення:Територіальний центр
16:30 - Нарада з керівниками підприємств ЖКГ міста Нарада з керівниками підприємств ЖКГ міста Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:23.04.2018 16:30 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
24.04.2018
10:00 - Нарада за підсумками роботи за І квартал 2018 року Нарада за підсумками роботи за І квартал 2018 року Організатор:Апостол О.І., Красільнікова Т.В Час проведення:24.04.2018 10:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
10:00 - Семінар для фахівців у сфері інклюзивного навчання «Ресурсна кімната та її використання для всіх дітей» Семінар для фахівців у сфері інклюзивного навчання «Ресурсна кімната та її використання для всіх дітей» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:24.04.2018 10:00 Місце проведення:НВК №6
14:00 - Засідання комісії з питань захисту прав дитини Засідання комісії з питань захисту прав дитини Організатор:Вінник Т.С. Лисенко К.О. Час проведення:24.04.2018 14:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих