Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. Фаза - ІІІ»
«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. Фаза - ІІІ»

Поділитися новиною:

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. Фаза - ІІІ»

Голова постійної комісії з питань бюджету Харківської обласної ради Людмила Немикіна взяла участь у координаційній раді спільного проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду. Фаза - ІІІ», що відбулась сьогодні, 23 травня, у малій залі Будинку рад.

Як зазначила Людмила Немикіна: «Для нас Програма розвитку ООН – один з перших глобальних міжнародних проектів, які реализовуются на території Харківської області. Успішно завершивши дві фази, ми збільшили кількість районів, які змогли брати участь у проекті. Наразі вже більше двох років впроваджується третя фаза проекту».

На сьогоднішньому засіданні члени координаційної ради обговорили хід реалізації в області спільного проекту ЄС та Програми розвитку ООН: підсумки впровадження мікропроектів за 2015-2016 роки, перспективу розвитку об’єднаних територіальних громад, розвиток ЦНАПів та застосування інноваційних технологій на прикладі Чугуївської міської ради. Зокрема, приділили увагу стратегії сталого розвитку малих міст у Харківській області.

 «Сьогодні багато міст розуміють, що без стратегії їх розвиток рухатись не може. Визначаючи стратегію, ми вибудовуємо перспективний план розвитку та вирішення соціально-економічних проблем територіальних громад.

Малі міста зіштовхуються з великою кількістю проблем: іміграція населення до мегаполісів, велика зношеність основних фондів, потреба інвестицій та нестача робочих місць. А залучення міжнародних грантових коштів – це дієвий механізм для вирішення соціально-економічних завдань і проблем територіальних громад», - сказала Людмила Немикіна.

Як відомо, Всеукраїнський спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН на Харківщині працює з 2008 року з метою сприяння сталого соціально-економічного розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив в селах, селищах та малих містах. За цей час партнерами проекту стали 14 районів, 2 міста, 97 сільських рад та 109 громад.

В ході трьох фаз протягом 2008-2017 років партнерами проекту МРГ (Місцевого розвитку громад) стали Первомайський, Близнюківський, Богодухівський, Дворічанський, Боровський, Нововодолажський, Ізюмський, Харківський, Чугуївський, Великобурлуцький, Барвінківський, Балаклійський, Сахновщинський, Красноградський та Золочівський райони, а також міста Чугуїв і Мерефа. Реалізовано 138 мікропроектів громадських організацій та ОСББ.

У 3-й фазі проекту МРГ партнерами є 8 районів, 2 міста, 31 село і 54 організації (громадські організації, ОСББ). Всього підтримано 58 проектів загальною вартістю близько 30 млн грн. З цієї суми грантова підтримка проекту МРГ - майже 20 млн грн, кошти громад - близько 2 млн грн, кошти місцевих бюджетів - майже 8 млн грн. Пріоритетні напрями 3 фази проекту - енергоефективність, енергозбереження і «розумні міста».

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/1876 | Переглядів: 148Дата публікації: 09:04 24.05.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих