Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ М.ЧУГУЄВА!
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ М.ЧУГУЄВА!

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ МЕШКАНЦІВ М.ЧУГУЄВА!

З метою врегулювання чисельності безпритульних тварин в м. Чугуєві Комунальним підприємством «Чугуївський комунальний комплекс» укладено договір на виконання робіт з «Центром поводження з тваринами» (м. Харків). Відлов безпритульних тварин на території м. Чугуєва виконуються вищезазначеною підрядною організацією беp попереднього повідомлення.

Законом України «Про захист тварин від жорстокого поводження» від 21.02.2006   №3447-VI передбачено:

ст. 24 «Вилов та тимчасова ізоляція домашніх тварин»

«Собаки, незалежно від породи, належності та призначення, у тому числі й ті, що мають нашийники з номерними знаками і намордники але знаходяться без власника на вулицях, площах, ринках, у скверах, садах, на бульварах, пляжах, у громадському транспорті, дворах та інших громадських місцях, вважаються безпритульними і підлягають вилову».

ст. 12 «Зменшення кількості»

«Коли  Сторона уважає, що кількість безпритульних тварин становить для неї проблему, вона вживає відповідальних законодавчих та (або) адміністративних заходів, які необхідні для зменшення їхньої кількості у спосіб, який не викликає болю, страждань або пригнічення, яких можна уникнути.

а) Такі заходи повинні відповідати таким вимогам:

- якщо необхідним є відлов таких тварин, то він повинен проводитись зі спричиненням їм мінімальних фізичних і психічних страждань».

Також, згідно з Європейською конвенцією про захист домашніх тварин:

ст.  4 «Утримання»
1. Будь-яка особа, яка утримує домашню тварину або яка дала згоду доглядати за нею, несе відповідальність за її здоров’я та благополуччя.
2. Будь-яка особа, яка утримує домашню тварину або яка доглядає за нею, повинна забезпечувати їй місце для проживання, турботу й увагу з урахуванням етологічних потреб тварини відповідно до її виду й породи, зокрема:
- забезпечувати її належною їжею та водою в достатній кількості;
- надавати їй відповідні можливості для фізичного навантаження;
- уживати всіх обґрунтованих заходів для недопущення її втечі.
3. Тварина не повинна утримуватись як домашня, якщо:
- не виконуються умови викладеного вище пункту 2 або
-     незважаючи на виконання цих умов, тварина не може пристосуватися до неволі.

ст.     12     «Зменшення       кількості»
Коли Сторона уважає, що кількість безпритульних тварин становить для неї проблему, вона вживає відповідних законодавчих та (або) адміністративних заходів, які необхідні для зменшення їхньої кількості у спосіб, який не викликає болю, страждань або пригнічення, яких можна уникнути.
a) Такі заходи повинні відповідати таким вимогам:
- якщо необхідним є відлов таких тварин, то він повинен проводитись зі спричиненням їм мінімальних фізичних і психічних страждань.

Крім того розділом 8 «Утримання тварин (собак, котів та хижих тварин), домашньої худоби та птиці» Правил благоустрою, забезпечення чистоти та порядку утримання території м. Чугуєва затверджених рішенням ХLIII сесії V скликання Чугуївської міської ради від 27.05.2008 №1415-V передбачені права та обов’язки власників тварин.

 

Шановні мешканці міста, будьте відповідальними за життя Ваших домашніх улюбленців!

 

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/2093 | Переглядів: 44Дата публікації: 13:44 07.07.2017
Пошук
Посилання
 
 
 
 
Версія для слабо- зорих