Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Інформація ЧМРЦЗ. Використай свої можливості на повну!
Інформація ЧМРЦЗ. Використай свої можливості на повну!

Поділитися новиною:

Інформація ЧМРЦЗ. Використай свої можливості на повну!

Постановою кабінету Міністрів України № 207 від 20.03.2013(зі змінами від 30.09.2015) закріплено право вказаним категоріям громадян пройти перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за державний рахунок. Для цього видається спеціальний ваучер на навчання.

ВИКОРИСТАЙ СВОЇ МОЖЛИВОСТІ НА ПОВНУ!
 

         Тобі 45, і ти:

- шукаєш цікаву і добре оплачувану роботу,

- працюєш, але замислюєшся про кар’єру та підвищення зарплатні,

- прагнеш самовдосконалення?

         Ти роботодавець, і:

- тобі потрібні кваліфіковані працівники, які володітимуть сучасними технологіями та обладнанням,

- ти сам прагнеш оволодіти новітніми знаннями та методами ведення бізнесу?

         Ти внутрішньо переміщена особа, і ти:

- неможеш працевлаштуватися, бо не відповідаєш потребам регіонального ринку праці,

- бажаєш оволодіти новою професією?

         Ти учасник бойових дій, і ти:

- маєш адаптуватися до нового середовища,

-бажаєш змінити вид своєї діяльності?

         …ТОДІ ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ТЕБЕ.

         Постановою кабінету Міністрів України № 207 від 20.03.2013(зі змінами від 30.09.2015) закріплено право вказаним категоріям громадян пройти перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за державний рахунок. Для цього видається спеціальний ваучер на навчання.

         Кому він потрібен і як його отримати?

         Знання, вміння і навички застарівають з часом, і багато професій, що були затребувані 20-25 років тому, сьогодні не користуються попитом. Мета профосвіти фахівців сьогодні – підтримка конкурентоспроможності на сучасному ринку праці. Ця освіта може суттєво допомогти у вирішенні проблеми працевлаштування або кар’єрного зросту.

         Ваучер може отримати особа, яка вже має професійно-технічну або вищу освіту, у віці від 45 років і до досягнення нею пенсійного віку. Страховий (офіційний, із занесенням до трудової) стаж претендента на ваучер повинен бути не менше 15 років. Для переселенців і учасників АТО ці вимоги дещо скореговані. При цьому не важливо, працює людина на момент подачі заяви чи ні, головне - бажання вчитися і підвищувати свою кваліфікацію.

         Отримати ваучер на освіту можна тільки один раз.

         Твої нові можливості

         На підставі цього документа здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутогоосвітньо-кваліфікаційного рівня.

         У ваучері вказується сума, яку держава гарантовано перерахує до обраного тобою навчального закладу. Вона не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму (з 01.05.2017 він складає 1684 грн/місяць). Якщо вартість навчання перевищує 16840 грн., різницю можна погасити самому  (іноді це робить роботодавець).

         Де взяти ваучер?

         Ти маєш звернутися до місцевого центру зайнятості та написати відповідну заяву. Також потрібно надати оригінали паспорта, трудової книжки, документа про освіту та реєстраційного номера облікової картки платника податків. У разі, якщо трудова знаходиться у роботодавця, можна надати її копію, завірену у відділі кадрів.

         При позитивному розгляді твоєї заяви центром зайнятості, забрати ваучер необхідно протягом п’яти робочих днів з моменту отримання повідомлення про його видачу. Потім слід звернутися до приймальної комісії обраного навчального закладу.

         Яку професію обрати?

         Професію, на отримання якої може бути виданий ваучер, ти обираєш самостійно, але тільки з переліку, зазначеного наказом Кабміну, який формується, виходячи з потреби в кадрах в Україні.

         Перелік професій та напрямків підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, у 2017 році:

-  бджоляр

- взуттьовик з ремонту взуття

- водій навантажувача

- водій тролейбуса

- електрогазозварник

- зварник

- кондитер

- кухар

- машиніст автогрейдера

- машиніст дорожньо-будівельних машин

- монтажник гіпсокартонних конструкцій

- налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів

- налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції

- плодоовочівник

- покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів

- робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків

- робітник фермерського господарства

- слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування

- столяр будівельний

- тракторист

- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського)

   виробництва

- автомобільний транспорт

- агрономія

- архітектура та містобудування

- будівництво та цивільна інженерія

- ветеринарна медицина

- технологія виробництва і переробки продукції тваринництва

- геодезія та землеустрій

- електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

- захист і карантин рослин

- інженерія програмного забезпечення

- комп’ютерна інженерія

- медична та психологічна реабілітація

- медсестринство

- менеджмент

- професійна освіта (за спеціалізаціями)

- психологія

- системний аналіз

- соціальне забезпечення

- соціальна робота

- харчові технології

- фізична реабілітація.

         Де навчатися?

         Навчальний заклад, де буде здійснюватися перепідготовка, ти обираєш самостійно. Головне, щоб цей заклад мав ліцензію на надання освітніх послуг за ваучером. Це може бути виш, ПТУ або інші освітні заклади.

         Вчитися можна як на денній формі, так і на заочній, вечірній або дистанційній. Умови та вимоги вступу визначає навчальний заклад.

         Важливий момент: договір про навчання з відповідним закладом необхідно укласти протягом 90 днів після отримання ваучера.

         Хто не має право на отримання ваучера?

         Ті, у кого немає професійно-технічної або вищої освіти, а також ті, хто проходив перепідготовку за бюджетні кошти протягом останніх п’яти років. Не варто розраховувати на отримання ваучера і зареєстрованим безробітним.

 

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до Чугуївського міського районного центру зайнятості за адресою:м. Чугуїв, вул. Героїв Чорнобильців, 11, тел. 2-62-58.

 

 

Провідний фахівець з профорієнтації

відділу активної підтримки безробітних

Чугуївського МРЦЗ                                                 Тетяна Дергаченко

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/2350 | Переглядів: 170Дата публікації: 13:15 23.08.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
23.05.2018
день - Підсумкові засідання ММО учителів Підсумкові засідання ММО учителів Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:23.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:КБ ЗОШ, ЦДП
день - Перевірка стану кадрової роботи комунального підприємства «Чугуївська агенція комунальних ресурсів» Перевірка стану кадрової роботи комунального підприємства «Чугуївська агенція комунальних ресурсів» Організатор:МакаренкоЛ.П. Баришева Н.В. Час проведення:23.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:ЧАКР
09:30 - Нарада –семінар «Вдосконалення діяльності виконавчих органів місцевого самоврядування шляхом застосування наукових підходів до управління на прикладі Чугуївської міської ради» Нарада –семінар «Вдосконалення діяльності виконавчих органів місцевого самоврядування шляхом застосування наукових підходів до управління на прикладі Чугуївської міської ради» Організатор:Макаренко Л.П. Сосницька Ю.А. Час проведення:23.05.2018 09:30 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
24.05.2018
день - Нарада з головами ОСББ з житлово-комунальних питань Нарада з головами ОСББ з житлово-комунальних питань Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
день - Участь у турнірі з художньої гімнастики «Королева гімнастики» Участь у турнірі з художньої гімнастики «Королева гімнастики» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Губар І.Л. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
день - Участь у Чемпіонаті Харківської області з боксу серед ДЮСШ Участь у Чемпіонаті Харківської області з боксу серед ДЮСШ Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Губар І.Л. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
день - Відкриття звітної виставки гуртківців ЦТК Відкриття звітної виставки гуртківців ЦТК Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Лисенко С.В. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:КЦ «Імідж»
день - Участь у обласному конкурсі «Малюємо музику» Участь у обласному конкурсі «Малюємо музику» Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.С. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків ОНМЦ
08:00 - Конкурс на заміщення вакантної посади начальника служби у справах дітей Конкурс на заміщення вакантної посади начальника служби у справах дітей Організатор:МакаренкоЛ.П. Баришева Н.В. Час проведення:24.05.2018 08:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
15:00 - Підсумкова виставка робіт вихованців Чугуївського ЦТК «Наша творчість тобі, рідне місто» Підсумкова виставка робіт вихованців Чугуївського ЦТК «Наша творчість тобі, рідне місто» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Лисенко С.В. Час проведення:24.05.2018 15:00 Місце проведення:КЦ «Імідж»
25.05.2018
день - Свято «Останній дзвінок» Свято «Останній дзвінок» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:25.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Заклади освіти
16:00 - Відкриття турніру з футболу серед дитячих дворових команд на кубок міського голови Відкриття турніру з футболу серед дитячих дворових команд на кубок міського голови Організатор:Вінник Т.С. Лиманська С.В. Час проведення:25.05.2018 16:00 Місце проведення:Майданчик ЗОШ №2
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих