Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
Інформація ЧМРЦЗ. Використай свої можливості на повну!
Інформація ЧМРЦЗ. Використай свої можливості на повну!

Поділитися новиною:

Інформація ЧМРЦЗ. Використай свої можливості на повну!

Постановою кабінету Міністрів України № 207 від 20.03.2013(зі змінами від 30.09.2015) закріплено право вказаним категоріям громадян пройти перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за державний рахунок. Для цього видається спеціальний ваучер на навчання.

ВИКОРИСТАЙ СВОЇ МОЖЛИВОСТІ НА ПОВНУ!
 

         Тобі 45, і ти:

- шукаєш цікаву і добре оплачувану роботу,

- працюєш, але замислюєшся про кар’єру та підвищення зарплатні,

- прагнеш самовдосконалення?

         Ти роботодавець, і:

- тобі потрібні кваліфіковані працівники, які володітимуть сучасними технологіями та обладнанням,

- ти сам прагнеш оволодіти новітніми знаннями та методами ведення бізнесу?

         Ти внутрішньо переміщена особа, і ти:

- неможеш працевлаштуватися, бо не відповідаєш потребам регіонального ринку праці,

- бажаєш оволодіти новою професією?

         Ти учасник бойових дій, і ти:

- маєш адаптуватися до нового середовища,

-бажаєш змінити вид своєї діяльності?

         …ТОДІ ЦЯ ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ТЕБЕ.

         Постановою кабінету Міністрів України № 207 від 20.03.2013(зі змінами від 30.09.2015) закріплено право вказаним категоріям громадян пройти перепідготовку, спеціалізацію, підвищення кваліфікації за державний рахунок. Для цього видається спеціальний ваучер на навчання.

         Кому він потрібен і як його отримати?

         Знання, вміння і навички застарівають з часом, і багато професій, що були затребувані 20-25 років тому, сьогодні не користуються попитом. Мета профосвіти фахівців сьогодні – підтримка конкурентоспроможності на сучасному ринку праці. Ця освіта може суттєво допомогти у вирішенні проблеми працевлаштування або кар’єрного зросту.

         Ваучер може отримати особа, яка вже має професійно-технічну або вищу освіту, у віці від 45 років і до досягнення нею пенсійного віку. Страховий (офіційний, із занесенням до трудової) стаж претендента на ваучер повинен бути не менше 15 років. Для переселенців і учасників АТО ці вимоги дещо скореговані. При цьому не важливо, працює людина на момент подачі заяви чи ні, головне - бажання вчитися і підвищувати свою кваліфікацію.

         Отримати ваучер на освіту можна тільки один раз.

         Твої нові можливості

         На підставі цього документа здійснюється перепідготовка, спеціалізація, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі вже здобутогоосвітньо-кваліфікаційного рівня.

         У ваучері вказується сума, яку держава гарантовано перерахує до обраного тобою навчального закладу. Вона не може перевищувати 10-кратний розмір прожиткового мінімуму (з 01.05.2017 він складає 1684 грн/місяць). Якщо вартість навчання перевищує 16840 грн., різницю можна погасити самому  (іноді це робить роботодавець).

         Де взяти ваучер?

         Ти маєш звернутися до місцевого центру зайнятості та написати відповідну заяву. Також потрібно надати оригінали паспорта, трудової книжки, документа про освіту та реєстраційного номера облікової картки платника податків. У разі, якщо трудова знаходиться у роботодавця, можна надати її копію, завірену у відділі кадрів.

         При позитивному розгляді твоєї заяви центром зайнятості, забрати ваучер необхідно протягом п’яти робочих днів з моменту отримання повідомлення про його видачу. Потім слід звернутися до приймальної комісії обраного навчального закладу.

         Яку професію обрати?

         Професію, на отримання якої може бути виданий ваучер, ти обираєш самостійно, але тільки з переліку, зазначеного наказом Кабміну, який формується, виходячи з потреби в кадрах в Україні.

         Перелік професій та напрямків підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер, у 2017 році:

-  бджоляр

- взуттьовик з ремонту взуття

- водій навантажувача

- водій тролейбуса

- електрогазозварник

- зварник

- кондитер

- кухар

- машиніст автогрейдера

- машиніст дорожньо-будівельних машин

- монтажник гіпсокартонних конструкцій

- налагоджувальник сільськогосподарських машин та тракторів

- налагоджувальник устаткування у виробництві харчової продукції

- плодоовочівник

- покрівельник рулонних покрівель та покрівель із штучних матеріалів

- робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків

- робітник фермерського господарства

- слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування

- столяр будівельний

- тракторист

- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського)

   виробництва

- автомобільний транспорт

- агрономія

- архітектура та містобудування

- будівництво та цивільна інженерія

- ветеринарна медицина

- технологія виробництва і переробки продукції тваринництва

- геодезія та землеустрій

- електроенергетика, електротехніка та електромеханіка

- захист і карантин рослин

- інженерія програмного забезпечення

- комп’ютерна інженерія

- медична та психологічна реабілітація

- медсестринство

- менеджмент

- професійна освіта (за спеціалізаціями)

- психологія

- системний аналіз

- соціальне забезпечення

- соціальна робота

- харчові технології

- фізична реабілітація.

         Де навчатися?

         Навчальний заклад, де буде здійснюватися перепідготовка, ти обираєш самостійно. Головне, щоб цей заклад мав ліцензію на надання освітніх послуг за ваучером. Це може бути виш, ПТУ або інші освітні заклади.

         Вчитися можна як на денній формі, так і на заочній, вечірній або дистанційній. Умови та вимоги вступу визначає навчальний заклад.

         Важливий момент: договір про навчання з відповідним закладом необхідно укласти протягом 90 днів після отримання ваучера.

         Хто не має право на отримання ваучера?

         Ті, у кого немає професійно-технічної або вищої освіти, а також ті, хто проходив перепідготовку за бюджетні кошти протягом останніх п’яти років. Не варто розраховувати на отримання ваучера і зареєстрованим безробітним.

 

За більш детальною інформацією ви можете звернутися до Чугуївського міського районного центру зайнятості за адресою:м. Чугуїв, вул. Героїв Чорнобильців, 11, тел. 2-62-58.

 

 

Провідний фахівець з профорієнтації

відділу активної підтримки безробітних

Чугуївського МРЦЗ                                                 Тетяна Дергаченко

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/2350 | Переглядів: 121Дата публікації: 13:15 23.08.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Анонс подій
12.12.2017
09:00 - Участь юнаків закладів освіти м. Чугуєва у ІІІ фінальному етапі обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» з волейболу Участь юнаків закладів освіти м. Чугуєва у ІІІ фінальному етапі обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» з волейболу Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:12.12.2017 09:00 Місце проведення:м. Харків (вул. І.Каркача, 20)
13.12.2017
13:30 - Заняття в Університеті ІІІ віку: - факультет «Краєзнавство» Заняття в Університеті ІІІ віку: - факультет «Краєзнавство» Організатор:Нежид Н.С. Сємілєтова Т.В. Час проведення:13.12.2017 13:30 Місце проведення:Приміщення територіального центру
16:00 - Пряма лінія телефонного зв’язку заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Апостола О.І. Пряма лінія телефонного зв’язку заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Апостола О.І. Організатор:Апостол О.І. Шляхта С.О. Час проведення:13.12.2017 16:00 Місце проведення:Каб № 11 викон. коміт
14.12.2017
день - Конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу адміністративної та кадрової роботи управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради Конкурс на заміщення вакантної посади головного спеціаліста відділу адміністративної та кадрової роботи управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради Організатор:МакаренкоЛ.П. Баришева Н.В. Час проведення:14.12.2017 (протягом дня) Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт
день - Святковий концерт, присвячений Дню вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС Святковий концерт, присвячений Дню вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС Організатор:Вінник Т.С. Ващук Я.А. Час проведення:14.12.2017 (протягом дня) Місце проведення:КЦ "Имидж", вул. Кожедуба 24
09:30 - Покладання квітів з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Покладання квітів з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Організатор:МакаренкоЛ.П. Сосницька Ю.А. Час проведення:14.12.2017 09:30 Місце проведення:Сквер Захисників Вітчизни
14:00 - І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (наукові відділення: наук про Землю, історії, філософії та суспільствознавства) І етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України (наукові відділення: наук про Землю, історії, філософії та суспільствознавства) Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В Час проведення:14.12.2017 14:00 Місце проведення:ЦТК
14:00 - Заняття в Університеті ІІІ віку: - факультет «Основи комп’ютерної грамотності». Заняття в Університеті ІІІ віку: - факультет «Основи комп’ютерної грамотності». Організатор:Нежид Н.С. Сємілєтова Т.В. Час проведення:14.12.2017 14:00 Місце проведення:Приміщення територіального центру
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих