Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!
ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!

Поділитися новиною:

ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби із торгівлею людьми. Напередодні цієї дати, 13 жовтня 2017 року, в Чугуївському міському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний захід на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби із торгівлею людьми. Відзначаючи його, суспільство нагадує про актуальність цієї проблеми та про необхідність об’єднати зусилля у протидії цьому явищу, у переслідуванні злочинців, у наданні допомоги потерпілим та проведенні превентивної роботи з населенням.

Напередодні цієї дати, 13 жовтня 2017 року, в Чугуївському міському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний захід на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці». Під час семінару був висвітлений поетапний механізм шахрайських дій відносно людини як предмету торгівлі, а саме: вербування, транспортування, експлуатація.

«Зі мною це ніколи не трапиться!» - кожен з учасників заходу був впевнений в цьому. Але після детального розгляду проблеми існування  сучасного рабства рівень обізнаності присутніх та їх ставлення до феномену торгівлі людьми дещо змінилися. За статистикою, на початку 2000 років переважною метою торгівлі людьми була сексуальна експлуатація, зараз же лідирує трудова експлуатація. Змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю: якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз переважну більшість складають чоловіки. Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем – як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та вищою освітою. До того ж і вербувальники не завжди виглядають монстрами: це може бути близька та, навіть, рідна людина.

Переглянувши відеоролик «Торгівля людьми – поруч» та ознайомившись з  основними засадами  Закону України  «Про протидію торгівлі людьми», присутні усвідомили, що торгівля людьми - це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років. 

Запобігти експлуатації доведених до відчаю людей в умовах економічної кризи, збройного конфлікту, складних життєвих ситуацій, що кидають шукачів роботи в обійми шахраїв, - основна мета подібних заходів. Є надія, що ця інформація стане у нагоді нашим співвітчизникам при прийнятті будь-яких пропозицій працевлаштування.

 

 

Провідний фахівець з профорієнтації  Чугуївського МРЦЗ

                                                                                   Тетяна Дергаченко

Альбом: ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР! Альбом: ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!
Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/2637 | Переглядів: 52Дата публікації: 13:55 20.10.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Анонс подій
11.12.2017
день - Конкурс новорічних іграшок «Прикрась ялинку міста» Конкурс новорічних іграшок «Прикрась ялинку міста» Організатор:Вінник Т.С. Проценко О.І. Час проведення:11.12.2017 (протягом дня) Місце проведення:Туристично-інформаційний центр
день - Святкові екскурсії містом для дітей «По слідам Святого Миколая» Святкові екскурсії містом для дітей «По слідам Святого Миколая»
Протягом тижня об 11:00
Організатор:Вінник Т.С. Проценко О.І. Час проведення:11.12.2017 (протягом дня) Місце проведення:Від площі Соборної по вул. Музейній, Гвардійській, Старонікольській

13:00 - Особистий прийом міського голови Особистий прийом міського голови Організатор:МакаренкоЛ.П. Шляхта С.О. Час проведення:11.12.2017 13:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт
12.12.2017
09:00 - Участь юнаків закладів освіти м. Чугуєва у ІІІ фінальному етапі обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» з волейболу Участь юнаків закладів освіти м. Чугуєва у ІІІ фінальному етапі обласних щорічних спортивних змагань «Спорт протягом життя» з волейболу Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:12.12.2017 09:00 Місце проведення:м. Харків (вул. І.Каркача, 20)
13.12.2017
13:30 - Заняття в Університеті ІІІ віку: - факультет «Краєзнавство» Заняття в Університеті ІІІ віку: - факультет «Краєзнавство» Організатор:Нежид Н.С. Сємілєтова Т.В. Час проведення:13.12.2017 13:30 Місце проведення:Приміщення територіального центру
16:00 - Пряма лінія телефонного зв’язку заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Апостола О.І. Пряма лінія телефонного зв’язку заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Апостола О.І. Організатор:Апостол О.І. Шляхта С.О. Час проведення:13.12.2017 16:00 Місце проведення:Каб № 11 викон. коміт
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих