Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!
ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!

Поділитися новиною:

ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби із торгівлею людьми. Напередодні цієї дати, 13 жовтня 2017 року, в Чугуївському міському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний захід на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

18 жовтня відзначається Європейський день боротьби із торгівлею людьми. Відзначаючи його, суспільство нагадує про актуальність цієї проблеми та про необхідність об’єднати зусилля у протидії цьому явищу, у переслідуванні злочинців, у наданні допомоги потерпілим та проведенні превентивної роботи з населенням.

Напередодні цієї дати, 13 жовтня 2017 року, в Чугуївському міському районному центрі зайнятості відбувся інформаційний захід на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі  людьми, експлуатації дитячої праці». Під час семінару був висвітлений поетапний механізм шахрайських дій відносно людини як предмету торгівлі, а саме: вербування, транспортування, експлуатація.

«Зі мною це ніколи не трапиться!» - кожен з учасників заходу був впевнений в цьому. Але після детального розгляду проблеми існування  сучасного рабства рівень обізнаності присутніх та їх ставлення до феномену торгівлі людьми дещо змінилися. За статистикою, на початку 2000 років переважною метою торгівлі людьми була сексуальна експлуатація, зараз же лідирує трудова експлуатація. Змінилося і співвідношення жертв торгівлі людьми за статтю: якщо раніше майже 85% потерпілих були жінки, то зараз переважну більшість складають чоловіки. Не варто вважати, що жертвами сучасних работорговців стають люди з низьким освітнім рівнем – як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та вищою освітою. До того ж і вербувальники не завжди виглядають монстрами: це може бути близька та, навіть, рідна людина.

Переглянувши відеоролик «Торгівля людьми – поруч» та ознайомившись з  основними засадами  Закону України  «Про протидію торгівлі людьми», присутні усвідомили, що торгівля людьми - це здійснення незаконної угоди, об'єктом якої є людина. Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального Кодексу України передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років. 

Запобігти експлуатації доведених до відчаю людей в умовах економічної кризи, збройного конфлікту, складних життєвих ситуацій, що кидають шукачів роботи в обійми шахраїв, - основна мета подібних заходів. Є надія, що ця інформація стане у нагоді нашим співвітчизникам при прийнятті будь-яких пропозицій працевлаштування.

 

 

Провідний фахівець з профорієнтації  Чугуївського МРЦЗ

                                                                                   Тетяна Дергаченко

Альбом: ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР! Альбом: ЛЮДИНА - НЕ ТОВАР!
Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/2637 | Переглядів: 89Дата публікації: 13:55 20.10.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
20.04.2018
день - Святковий концерт до 100-ї річниці Товариства Червоного Хреста України Святковий концерт до 100-ї річниці Товариства Червоного Хреста України Організатор:Вінник Т.С. Ващук Я.А. Час проведення:20.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:КЦ «Імідж»
16:30 - Творчий вечір поета Ксенії Яковенко Творчий вечір поета Ксенії Яковенко Організатор:Вінник Т.С. Проценко О.І. Час проведення:20.04.2018 16:30 Місце проведення:Дитяча бібліотека
21.04.2018
день - Участь ЧДМШ у ХІV обласному конкурсі обдарованої молоді Участь ЧДМШ Участь ЧДМШ у ХІV обласному конкурсі обдарованої молоді Участь ЧДМШ Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.І. Час проведення:21.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
день - Організація та проведення у м.Чугуєві Дня довкілля Організація та проведення у м.Чугуєві Дня довкілля Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:21.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
10:00 - Обласні (зональні) змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м'яч» Обласні (зональні) змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м'яч» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:21.04.2018 10:00 Місце проведення:Міський стадіон «Олімп»
22.04.2018
день - Участь ЧДМШ у Гала-концерті переможців ІІ туру обласного огляду-конкурсу учнівських творчих колективів мистецьких шкіл районів та міст області «Весняний вернісаж» Участь ЧДМШ у Гала-концерті переможців ІІ туру обласного огляду-конкурсу учнівських творчих колективів мистецьких шкіл районів та міст області «Весняний вернісаж» Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.І. Час проведення:22.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих