Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД
ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Поділитися новиною:

ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Повідомляємо, що управління соціального захисту провело автоматичний розрахунок житлової субсидії на жовтень 2017 року.

На даний час перепризначено житлову субсидію на опалювальний період близько 7000 її одержувачам. Розмір субсидії  за жовтень 2017 року буде відображений у розрахунках за житлово-комунальні послуги, які надійдуть споживачам послуги у листопаді 2017 року.

Нагадуємо, що на опалювальний сезон 2017-2018 рр. при розрахунку розміру субсидії  були враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року.

При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/ електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно! Для домогосподарств, які мають центральне опалення –  з дати згідно розпорядження міського голови

 
НЕПРАЦЮЮЧИМ  ПЕНСІОНЕРАМ СУБСИДІЯ РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ВИХОДЯЧИ ЛИШЕ З РОЗМІРУ ЩОМІСЯЧНОЇ ПЕНСІЇ, А НЕ НА ЗАГАЛЬНИХ УМОВАХ

Щоб скористатися таким правом, громадянам, які на кінець періоду, за який враховуються доходи, не мають інших доходів, крім пенсії, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення із заявою та декларацією про доходи, в якій зазначити вид доходу – пенсія.  У жовтні 2017 року можуть звернутися особи, які у червні 2017 року не мали інших доходів, крім пенсії. У листопаді 2017 року можуть звернутися особи, які у вересні 2017 року не мали інших доходів, крім пенсії.


ЯК ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ У РАЗІ НАЯВНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ? 

Наявність заборгованості при призначенні житлової субсидії уперше не враховується. Держава, надаючи житлову субсидію, дає можливість сім'ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Якщо цього не зроблено, держава знову ж таки йде назустріч громадянам і дає змогу оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для продовження субсидії на наступний період. 

У ситуації, коли громадяни не погоджуються із заборгованістю, вони можуть її оскаржити.

Поточна заборгованість не впливає на процес перепризначення житлових субсидій на новий період.


СУБСИДІЯ БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ  МОЖЛИВА НА ПІДСТАВІ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЖИТЛА

Якщо людина не змогла оформити субсидію через відсутність реєстрації в даному приміщенні, але там проживає і сплачує рахунки за тепло, газ, світло й воду, держава забезпечила їй можливість скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла.

Рішенням Уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів – власника житла та орендаря.

В такому випадку житлова субсидія призначається на підставі рішення комісії по розгляду конфліктних ситуацій, яка працює при управлінні соціального захисту, та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.


ОПЛАТА ДОРОГОВАРТІСНОГО ЛІКУВАННЯ БУДЬ-КОГО З ЧЛЕНІВ СІМ'Ї, ДОВГОТРИВАЛЕ НАКОПИЧЕННЯ КОШТІВ НА КУПІВЛЮ КВАРТИРИ, ЧИ ОПЛАТА НАВЧАННЯ ДИТИНИ НЕ ВПЛИВАЄ НА СУБСИДІЮ.

Основний критерій, за яким житлова субсидія не призначається, є одноразова покупка, яка перевищує 50 тисяч гривень. Однак, і тут є виключення. Зокрема, оплата дорого вартісного лікування будь-кого з членів сім'ї, довготривале накопичення коштів на купівлю квартири, чи оплата навчання дитини.

Якщо, наприклад, родина 10 років збирала кошти, щоб придбати собі помешкання. Купівля квартири перевищила 50 тисяч гривень і у сім'ї немає іншого помешкання – такі люди мають змогу подати документи для оформлення житлової субсидії на розгляд комісії по розгляду конфліктних ситуацій, яка діє при управлінні соціального захисту населення (проводиться обстеження соціально-побутових умов домогосподарства).

Якщо родина здійснила покупку, що перевищує 50 тис. грн. у період отримання субсидії, безповоротну державну допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг їй НЕ припинять надавати. Факт такої купівлі впливає на право на призначення субсидії на наступний термін.

На оформлення субсидії також НЕ впливає вартість майна, отриманого у спадок або у подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім'ї і не береться до уваги при розрахунку розміру субсидії.

Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також НЕ впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно. 

Якщо сім'я придбала квартиру у кредит, то при визначені її права на субсидію враховується сума першого внеску.

 
СУБСИДІЯ РОЗРАХОВУЄТЬСЯ НА ЗАРЕЄСТРОВАНИХ У ЖИТЛОВОМУ ПРИМІЩЕННІ ОСІБ, ЯКІ ФАКТИЧНО В НЬОМУ ПРОЖИВАЮТЬ

Діти пішли вчитися і фактично з вами не проживають або син чи дочка переїхали у інше місто, але ще досі прописані у Вас? Держава йде назустріч таким сім'ям і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії. 

У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім'ї», повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з отримувачем субсидії. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають». Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на комісії по розгляду конфліктних ситуацій питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі.

При прийнятті відповідного рішення беруться до уваги документи, що підтверджують факт не проживання відповідної особи за даною адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо). Проводиться обстеження матеріально-побутових умов проживання.

На підставі рішення комісії підприємства - виробники житлово-комунальних послуг не нараховують плату за послуги на осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні.

 

ПРО ЩО ТРЕБА ОБОВ'ЯЗКОВО ІНФОРМУВАТИ УПРАВЛІННЯ?

 

Якщо Ви отримуєте субсидію і у вас відбулися певні зміни, пам'ятайте, ви повинні проінформувати протягом місяця управління соціального захисту населення (письмово чи особисто) про таке:

  • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався (орендар- про осіб, які фактично проживають); 
  • соціального статусу членів сім'ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером; 
  • про здійснення купівлі товарів або оплату послуг на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень; 
  • про зміну переліку отримуваних комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки;
  • про закінчення строку реєстрації місця перебування;
  • про зміну персональних даних.

 

УСЗН Чугуївської міської ради

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/2647 | Переглядів: 128Дата публікації: 15:44 20.10.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
22.01.2018
07:30 - Молебень за єдність України Молебень за єдність України Організатор:Макаренко Л.П. Сосницька Ю.А. Час проведення:22.01.2018 07:30 Місце проведення:Свято-Покровський собор м.Чугуїв
09:00 - Покладання квітів з нагоди Дня Соборності України Покладання квітів з нагоди Дня Соборності України Організатор:Макаренко Л.П. Сосницька Ю.А. Час проведення:22.01.2018 09:00 Місце проведення:Сквер Захисників Вітчизни
24.01.2018
10:00 - Актив м.Чугуєва Актив м.Чугуєва Організатор:Красільнікова Т.В. Час проведення:24.01.2018 10:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
13:00 - Спортивні змагання з футзалу Спортивні змагання з футзалу Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:24.01.2018 13:00 Місце проведення:ДЮСШ
26.01.2018
день - Участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти Участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:26.01.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
10:00 - Пленарне засідання Чугуївської міської ради Пленарне засідання Чугуївської міської ради Організатор:Нежид Н.С. Бойко О.О. Час проведення:26.01.2018 10:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
16:00 - Освітянські вечорниці Освітянські вечорниці Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Коротич І.В Час проведення:26.01.2018 16:00 Місце проведення:КБ ЗОШ
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих