Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД
ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Поділитися новиною:

ЖИТЛОВІ СУБСИДІЇ НА ОПАЛЮВАЛЬНИЙ ПЕРІОД

Повідомляємо, що управління соціального захисту провело автоматичний розрахунок житлової субсидії на жовтень 2017 року.

На даний час перепризначено житлову субсидію на опалювальний період близько 7000 її одержувачам. Розмір субсидії  за жовтень 2017 року буде відображений у розрахунках за житлово-комунальні послуги, які надійдуть споживачам послуги у листопаді 2017 року.

Нагадуємо, що на опалювальний сезон 2017-2018 рр. при розрахунку розміру субсидії  були враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року.

При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/ електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно! Для домогосподарств, які мають центральне опалення –  з дати згідно розпорядження міського голови

 
НЕПРАЦЮЮЧИМ  ПЕНСІОНЕРАМ СУБСИДІЯ РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ВИХОДЯЧИ ЛИШЕ З РОЗМІРУ ЩОМІСЯЧНОЇ ПЕНСІЇ, А НЕ НА ЗАГАЛЬНИХ УМОВАХ

Щоб скористатися таким правом, громадянам, які на кінець періоду, за який враховуються доходи, не мають інших доходів, крім пенсії, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення із заявою та декларацією про доходи, в якій зазначити вид доходу – пенсія.  У жовтні 2017 року можуть звернутися особи, які у червні 2017 року не мали інших доходів, крім пенсії. У листопаді 2017 року можуть звернутися особи, які у вересні 2017 року не мали інших доходів, крім пенсії.


ЯК ОТРИМАТИ СУБСИДІЮ У РАЗІ НАЯВНОСТІ ЗАБОРГОВАНОСТІ? 

Наявність заборгованості при призначенні житлової субсидії уперше не враховується. Держава, надаючи житлову субсидію, дає можливість сім'ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги. Якщо цього не зроблено, держава знову ж таки йде назустріч громадянам і дає змогу оформити договір реструктуризації боргу з постачальником послуги для продовження субсидії на наступний період. 

У ситуації, коли громадяни не погоджуються із заборгованістю, вони можуть її оскаржити.

Поточна заборгованість не впливає на процес перепризначення житлових субсидій на новий період.


СУБСИДІЯ БЕЗ РЕЄСТРАЦІЇ  МОЖЛИВА НА ПІДСТАВІ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЖИТЛА

Якщо людина не змогла оформити субсидію через відсутність реєстрації в даному приміщенні, але там проживає і сплачує рахунки за тепло, газ, світло й воду, держава забезпечила їй можливість скористатися безповоротною допомогою на підставі договору оренди житла.

Рішенням Уряду не визначено жорстких вимог до такого документу: договір не потрібно завіряти нотаріально, достатньо лише двох підписів – власника житла та орендаря.

В такому випадку житлова субсидія призначається на підставі рішення комісії по розгляду конфліктних ситуацій, яка працює при управлінні соціального захисту, та акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.


ОПЛАТА ДОРОГОВАРТІСНОГО ЛІКУВАННЯ БУДЬ-КОГО З ЧЛЕНІВ СІМ'Ї, ДОВГОТРИВАЛЕ НАКОПИЧЕННЯ КОШТІВ НА КУПІВЛЮ КВАРТИРИ, ЧИ ОПЛАТА НАВЧАННЯ ДИТИНИ НЕ ВПЛИВАЄ НА СУБСИДІЮ.

Основний критерій, за яким житлова субсидія не призначається, є одноразова покупка, яка перевищує 50 тисяч гривень. Однак, і тут є виключення. Зокрема, оплата дорого вартісного лікування будь-кого з членів сім'ї, довготривале накопичення коштів на купівлю квартири, чи оплата навчання дитини.

Якщо, наприклад, родина 10 років збирала кошти, щоб придбати собі помешкання. Купівля квартири перевищила 50 тисяч гривень і у сім'ї немає іншого помешкання – такі люди мають змогу подати документи для оформлення житлової субсидії на розгляд комісії по розгляду конфліктних ситуацій, яка діє при управлінні соціального захисту населення (проводиться обстеження соціально-побутових умов домогосподарства).

Якщо родина здійснила покупку, що перевищує 50 тис. грн. у період отримання субсидії, безповоротну державну допомогу у сплаті житлово-комунальних послуг їй НЕ припинять надавати. Факт такої купівлі впливає на право на призначення субсидії на наступний термін.

На оформлення субсидії також НЕ впливає вартість майна, отриманого у спадок або у подарунок. Цей дохід не включається до сукупного доходу сім'ї і не береться до уваги при розрахунку розміру субсидії.

Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також НЕ впливає на право отримання субсидії. Береться до уваги офіційний дохід, який приносить це майно. 

Якщо сім'я придбала квартиру у кредит, то при визначені її права на субсидію враховується сума першого внеску.

 
СУБСИДІЯ РОЗРАХОВУЄТЬСЯ НА ЗАРЕЄСТРОВАНИХ У ЖИТЛОВОМУ ПРИМІЩЕННІ ОСІБ, ЯКІ ФАКТИЧНО В НЬОМУ ПРОЖИВАЮТЬ

Діти пішли вчитися і фактично з вами не проживають або син чи дочка переїхали у інше місто, але ще досі прописані у Вас? Держава йде назустріч таким сім'ям і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії. 

У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім'ї», повинен вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з отримувачем субсидії. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають». Разом із Декларацією треба подати Заяву з проханням розглянути на комісії по розгляду конфліктних ситуацій питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі.

При прийнятті відповідного рішення беруться до уваги документи, що підтверджують факт не проживання відповідної особи за даною адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо). Проводиться обстеження матеріально-побутових умов проживання.

На підставі рішення комісії підприємства - виробники житлово-комунальних послуг не нараховують плату за послуги на осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні.

 

ПРО ЩО ТРЕБА ОБОВ'ЯЗКОВО ІНФОРМУВАТИ УПРАВЛІННЯ?

 

Якщо Ви отримуєте субсидію і у вас відбулися певні зміни, пам'ятайте, ви повинні проінформувати протягом місяця управління соціального захисту населення (письмово чи особисто) про таке:

  • складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався (орендар- про осіб, які фактично проживають); 
  • соціального статусу членів сім'ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером; 
  • про здійснення купівлі товарів або оплату послуг на суму, яка перевищує 50 тисяч гривень; 
  • про зміну переліку отримуваних комунальних послуг: відмовилися від централізованого палення і перейшли на індивідуальне чи навпаки;
  • про закінчення строку реєстрації місця перебування;
  • про зміну персональних даних.

 

УСЗН Чугуївської міської ради

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/2647 | Переглядів: 151Дата публікації: 15:44 20.10.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
27.04.2018
08:00 - І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) І (міський) етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» (Джура) Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Ганзенко В.В. Час проведення:27.04.2018 08:00 Місце проведення:КБ ЗОШ
14:00 - «Круглий стіл» з нагоди відзначення «Дня охорони праці» «Круглий стіл» з нагоди відзначення «Дня охорони праці» Організатор:Нежид Н.С. Куриленко О.М. Час проведення:27.04.2018 14:00 Місце проведення:УСЗН
15:00 - Четвертий мiський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії «Феєрія танцю», присвячений Всесвітньому Дню танцю Четвертий мiський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької хореографії «Феєрія танцю», присвячений Всесвітньому Дню танцю Організатор:Вінник Т.С. Ващук Я.А. Час проведення:27.04.2018 15:00 Місце проведення: КЦ «ІМІДЖ»
28.04.2018
10:00 - Обласні (зональні) змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний мяч» (2006 р.н.) серед учнів закладів загальної середньої освіти Харківської області Обласні (зональні) змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний мяч» (2006 р.н.) серед учнів закладів загальної середньої освіти Харківської області Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Губарь І.Л. Час проведення:28.04.2018 10:00 Місце проведення:Стадіон «Олімп»
30.04.2018
день - Участь у Чемпіонаті Харківської області з футболу серед ДЮСШ Участь у Чемпіонаті Харківської області з футболу серед ДЮСШ Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:30.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:смт. Печеніги
день - Акція «Квіти Перемоги», присвячені Дню пам’яті та примирення і жертвам у Другої світової війни Акція «Квіти Перемоги», присвячені Дню пам’яті та примирення і жертвам у Другої світової війни Організатор:Вінник Т.С. Ващук Я.А. Час проведення:30.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:КЦ «Імідж»
день - Участь у рейдах по ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Участь у рейдах по ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Організатор:Не визначено! Час проведення:30.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:Не визначено!
день - Робота комісії щодо утримання у належному санітарному стані територій м.Чугуєва Робота комісії щодо утримання у належному санітарному стані територій м.Чугуєва Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:30.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
день - Юридична консультація громадян міста Юридична консультація громадян міста Організатор:Макаренко Л.П. Трохіна І.В. Каліберда А.А. Чекмарьов П.Д. Час проведення:30.04.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб.№ 7 викон. коміт., інші кабінети за графіком
10:00 - Обласні (зональні) змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний мяч» (2004 р.н.) серед учнів закладів загальної середньої освіти Харківської області Обласні (зональні) змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний мяч» (2004 р.н.) серед учнів закладів загальної середньої освіти Харківської області Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:30.04.2018 10:00 Місце проведення:Стадіон «Олімп»
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих