Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми
18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Поділитися новиною:

18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

Щороку 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо ганебного феномену «торгівлі людьми» та небайдужості громадськості до цього явища

Кількість громадян України, які потрапляють у ситуацію торгівлі людьми, з кожним роком стрімко зростає. Злочинці вміло знаходять нові методи вербування та втягнення у торгівлю людьми.

Метою торгівлі жінками може бути насильницький шлюб, примусова праця, використання в домашньому господарстві і промисловому чи сільськогосподарському секторах, народження дитини примусово чи за замовленням, використання в сексуальному бізнесі. Чоловіків переважно використовують на будівництвах, у промисловості, сільському господарстві, дітей — у жебрацтві, дитячій порнографії, осіб будь-якої статі і віку — для вилучення і трансплантації органів.

Багато людей знають про проблему торгівлі людьми – з повідомлень у пресі, соціальної реклами на телебаченні, білбордів…Але мало хто усвідомлює її масштаби, а тим більше може припустити, що це станеться саме з ним.

За інформацією МОМ, в Україні 17 % постраждалих були продані в рабство своїми ж друзями, партнерами чи колегами. Не обов’язково їхати за кордон, щоб потрапити в залежність від експлуататора. За статистикою МОМ, 4 % постраждалих від торгівлі людьми потрапили у рабство у межах України.

Торгівля людьми – це кримінальний злочин. Згідно з ст.149 Кримінального Кодексу України встановлюється відповідальність за цей вид злочину у вигляді ув’язнення від 3 до 15 років із конфіскацією майна.

Наприкінці 2016 року великого розголосу набула справа так званих «кур’єрів-експедиторів», коли наших громадян втягують у злочинну діяльність, а саме під приводом роботи кур’єром-експедитором з перевезення малогабаритного вантажу, вмістом якого виявляються наркотичні речовини. За незаконну діяльність українців затримують правоохоронні органи іноземних держав та позбавляють волі. Строк позбавлення волі в середньому сягає від 8 до 25 років.

Такий вид торгівлі людьми найбільше поширений на території Російської Федерації, Бразилії, Таїланду та Малайзії. Загалом у місцях позбавлення волі цих країн перебуває понад 2000 українців, в тому числі і мешканці Харківської області. 

Людина - не товар! Цінність людського життя - не предмет торгівлі!

УСЗН Чугуївської міської ради

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/2661 | Переглядів: 80Дата публікації: 10:10 24.10.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих