Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
ІНФОРМАЦІЯ про стан та рівень оплати праці на підприємствах міста Чугуєва за 9 місяців 2017 року
ІНФОРМАЦІЯ про стан та рівень оплати праці на підприємствах міста Чугуєва
за 9 місяців 2017 року

Поділитися новиною:

ІНФОРМАЦІЯ про стан та рівень оплати праці на підприємствах міста Чугуєва за 9 місяців 2017 року

З метою забезпечення конституційного права громадян міста Чугуєва на отримання заробітної плати в місті проводиться системна робота щодо підвищення рівня оплати праці та погашення існуючої заборгованості з її виплати.

З метою забезпечення конституційного права громадян міста Чугуєва на отримання заробітної плати в місті проводиться системна робота щодо підвищення рівня оплати праці та погашення існуючої заборгованості з її виплати.

Керівники підприємств, установ та організацій міста, які мають борги із виплати заробітної плати, допускають виплату заробітної плати нижче законодавчо встановленого рівня, запрошуються на засідання міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. За 10 місяців поточного року проведено 10 засідань, на яких заслухано 38 звітів керівників підприємств-мінімізаторів та 9 звітів роботодавців, які не забезпечують своєчасність виплати заробітної плати.

На виконання рішень комісії з початку 2017 року направлено листи:

- керівникам 10 підприємств міста, які допускають виплату заробітної плати нижче прожиткового мінімуму, щодо пояснення причин низького рівня оплати праці та необхідності підвищення рівня оплати праці;

- керівникам 27 підприємств міста, середньомісячна заробітна плата на яких складає від 3200 до 4000 грн на місяць, щодо можливості підвищення рівня оплати праці працівникам підприємств;

- керівникам 30 підприємств-мінімізаторів про проведення заходів щодо переведення найманих працівників в режим повної зайнятості з подальшим підвищенням рівня оплати праці на підприємстві;

- керівнику ДП «ЧАРЗ» щодо складання та коригування графіку погашення заборгованості по виплаті заробітної плати та забезпечення його виконання (3 листа);

- керівнику Акціонерної кампанії «Харківобленерго» щодо сприяння у погашенні заборгованості із виплати заробітної плати працівникам Чугуївського районного відділу електромереж (2 листа);

- начальнику ГУ Держпраці в Харківській області щодо включення в графік перевірок 7 підприємств-мінімізаторів;

- відкритий лист керівникам підприємств та установ міста щодо підвищення рівня заробітної плати у найманих працівників.

На постійному контролі знаходиться питання щодо своєчасного введення державних соціальних стандартів в оплаті праці. З метою контролю за введенням нового розміру мінімальної заробітної плати з 01 січня 2017 року в місті Чугуєві запроваджено відповідний моніторинг.

Протягом січня-вересня поточного року моніторингом було охоплено 144 підприємства, установи та організації міста (в т.ч. в установах бюджетної сфери) з загальною чисельністю працюючих 3568 осіб.

За результатами моніторингу виявлено, що на обстежених підприємствах  заробітна плата введена шляхом встановлення доплат 1123 працівникам; з дотриманням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплати праці – 3426 працівникам; з дотримання положень Галузевої угоди – 384 працівникам. Порушень вимог трудового законодавства під час обстежень не виявлено. На даний час моніторинг триває.

За підсумками 9 місяців поточного року, згідно з проведеним моніторингом, середньомісячний розмір заробітної плати штатного працівника міста Чугуєва становив 4495 грн, що на 44,5 % перевищило відповідний показник минулого року.

З початку 2017 року середньомісячний розмір заробітної плати зріс на    13,5 %, а саме: з 4084 грн у січні до 4636 грн у вересні. Середня заробітна плата по місту за вересень перевищила рівень мінімальної заробітної плати (3200 грн) лише на 45%.

 Разом з тим, за статистичними даними середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій по Чугуєву у вересні 2017 року була нижче відповідного показника по Харківській області (6660 грн) на 2024 грн або на 30,0 % та на 2715 грн або на 37%  - відповідного показника по Україні (7351 грн).

В рейтингу по рівню оплати праці за січень-червень 2017 року м. Чугуїв посів 32 місто серед 34 районів та міст обласного значення Харківської області та 27 місто по темпам росту рівня оплати праці. Протягом І півріччя поточного року нижчу заробітну плату отримували наймані працівники тільки в Богодухівському районі (33 рейтингове місце) та в м. Первомайський (34 місце).

Найгострішою проблемою міста в сфері оплаті праці залишається наявність заборгованості із виплати заробітної плати.

За статистичними даними станом на 01.10.2017 загальна сума заборгованості по виплаті заробітної плати по місту Чугуєву склала 3321,9 тис грн, що на 149,7 тис. грн або на 4,3% менше ніж на початок вересня 2017 року, з початку року заборгованість зменшилась на 157,6 тис. грн або на 4,5%.

На початок жовтня поточного року борги із виплати заробітної плати мали 2 економічно активних підприємства, розташованих на території міста:

  • Чугуївський район електричних мереж районного відділу енергозбуту – у сумі 374,9 тис грн;
  • ДП «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» – у сумі 2947,0 тис грн.

Обидва підприємства мають державну форму власності.

Чугуївське відділення електромереж є філією без права юридичної особи акціонерної компанії «Харківобленерго» та знаходиться на його фінансуванні.

Вперше зарплатні борги на підприємстві виникли станом на 01.12.2016 у сумі 283,2 тис. грн, які станом на 01.02.2017 зросли до 1096,6 тис. грн. Починаючі з березня поточного року заборгованість по виплаті заробітної плати працівникам відділення поступово зменшується і буде погашена у разі перерахування АК «Харківобленерго» необхідних коштів на розрахункові рахунки підприємства.

З метою забезпечення конституційного права працівників на заробітну плату, Управлінням соціального захисту населення були підготовлені та направлені листи керівнику Чугуївського РВЕ щодо складання графіку погашення заборгованості із виплати заробітної плати (вих. від 13.02.2017 №615) та сприяння у погашенні заборгованості із виплати заробітної плати працівникам Чугуївського районного відділу електромереж (вих. від 13.06.2017 №02-02-40/1143). Відповіді на зазначені листи управлінням не отримано.

Заборгованість із виплати заробітної плати на ДП «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» за 2016 рік (2808,0 тис. грн) в повному обсязі була виплачена 16 січня 2017 року та знову виникла станом на початок березня 2017 року у сумі 855,0 тис. грн.

На виконання рішень міської тимчасової комісії Державним підприємством «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» протягом року було укладено 2 графіка погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Згідно з першим графіком підприємством передбачалося погасити зарплатні борги, які утворились на 01.03.2017 (855,0 тис. грн.), до 01.05.2017. Графік не був виконаний. Згідно з другим графіком, заборгованість, яка утворилась станом на 01.05.2017 у сумі 1839,0 тис. грн, передбачалося погасити до 31.08.2017. Графік також не був виконаний.

За інформацією керівництва підприємства основними причинами виникнення та існування заборгованості по виплаті заробітної плати на ДП «ЧАРЗ» є дефіцит ліквідних коштів, що є наслідком:

- відсутності фінансування у звітному періоді;

- довготривалої бюрократичної процедури отримання погоджень;

- відсутності нових державних замовлень на ремонт авіаційної техніки.

На виконання рішень тимчасової комісії керівництву ДП «ЧАРЗ» з початку року УСЗН було направлено 2 листа щодо укладення та коригування графіку погашення заробітної плати.

Також з метою забезпечення конституційного права працівників ДП «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» на працю та заробітну плату, 08.06.2017 Чугуївською міською радою та її виконавчим комітетом було направлено листа керівнику підприємства з вимогою забезпечення першочерговості виплати заробітної плати найманим працівникам при кожному надходженні коштів на рахунки підприємства та розроблення реального графіку погашення заборгованості із її виплати.

За оперативними даними станом на 25.10.2017 сума зарплатного боргу на   ДП «Чугуївський авіаційний ремонтний завод» склала 1074,2 тис. грн. Термін заборгованості 1 місяць (серпень 2017 року). Облікова кількість працівників, яким своєчасно не виплачена заробітна плата, складає 285 осіб.

 Фінансовий стан підприємства лишається складним.

Закупівля запчастин та матеріалів для ремонту літаків Міністерства оборони ведеться за бюджетні кошти, передплата не передбачена. Повний розрахунок з підприємством за виконані роботи передбачений після виконання робіт, що надасть змогу погасити зарплатні борги в повному обсязі.

 

УСЗН Чугуївської міськради

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/2716 | Переглядів: 71Дата публікації: 08:52 03.11.2017
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
22.03.2018
день - Тренінг по правам людей з інвалідністю Тренінг по правам людей з інвалідністю Організатор:Нежид Н.С. Куриленко О.М. Час проведення:22.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
день - Заняття з учнівською молоддю ЧПАЛ №53, ЧПЛ №19, мешканцями Обласного соціального гуртожитку «Туберкульоз – соціально небезпечна хвороба» Заняття з учнівською молоддю ЧПАЛ №53, ЧПЛ №19, мешканцями Обласного соціального гуртожитку «Туберкульоз – соціально небезпечна хвороба» Організатор:Корощупова В.О. Час проведення:22.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:Чугуївський міський ЦСССДМ
14:00 - Засідання робочої групи по відбору землевпорядних організацій для виконання проекту землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб (для учасників АТО) Засідання робочої групи по відбору землевпорядних організацій для виконання проекту землеустрою щодо впорядкування території для містобудівних потреб (для учасників АТО) Організатор:Апостол О.І., Чоломбитько В.О. Час проведення:22.03.2018 14:00 Місце проведення:Каб. № 11
14:00 - І міський етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних І міський етап Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежних Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Коротич І.В. Час проведення:22.03.2018 14:00 Місце проведення:НВК № 8
15:00 - Нарада з головами вуличних комітетів Нарада з головами вуличних комітетів Організатор:Макаренко Л.П. Сосницька Ю.А. Час проведення:22.03.2018 15:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
23.03.2018
день - Зустріч з відомим флористом в рамках проекту «Арт-п’ятниця» Зустріч з відомим флористом в рамках проекту «Арт-п’ятниця» Організатор:Вінник Т.С. Ващук Я. А. Час проведення:23.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:КЦ «Імідж»
день - Проведення робочої наради з авто перевізником ТОВ «АТП -16350» Проведення робочої наради з авто перевізником ТОВ «АТП -16350» Організатор:Апостол О.І., Красільнікова Т.В. Час проведення:23.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб. № 11
14:00 - Збори трудового колективу Комунального закладу охорони здоров’я «Чугуївський міський центр первинної медико – санітарної допомоги» Збори трудового колективу Комунального закладу охорони здоров’я «Чугуївський міський центр первинної медико – санітарної допомоги» Організатор:Вінник Т.С. Рєзанова В.В. Сабада Т.О. Час проведення:23.03.2018 14:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
14:00 - Найкращий читач року Найкращий читач року Організатор:Вінник Т.С. Проценко О.І. Час проведення:23.03.2018 14:00 Місце проведення:Дитяча бібліотека
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих