Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Інформація для мешканців міста від ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ»
Інформація для мешканців міста від ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ»

Поділитися новиною:

Інформація для мешканців міста від ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ»

У зв’язку з численними зверненнями громадян на «УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ» стосовно термінів надання рахунків за спожитий газ та щодо відображення в рахунку за газ рекомендованого платежу, повідомляємо про наступне:

Згідно з положеннями статті 12 Закону України «Про ринок природного газу» постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким Постачальник зобов’язується поставити Споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором.

Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється на підставі типового договору, що затверджується Регулятором (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НКРЕКП) та оприлюднюється в установленому порядку. Так, 30 вересня 2015 р. Постановою НКРЕКП №2500 було затверджено Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам.

Відповідно до положень п.5.2 Типового постачання природного газу, Споживач зобов’язаний своєчасно сплачувати Постачальнику вартість природного газу у розмірі, строки та порядку, що визначені договором постачання.

Згідно з п.4.5 Типового договору постачання природного газу, розрахунки Споживача здійснюються за квитанціями абонентської книжки та/або за рахунками Постачальника.

Пунктом 4.6 Типового договору постачання природного газу встановлено, що оплата рахунку має бути здійснена Споживачем в термін, який не може бути меншим 5 робочих днів з моменту отримання рахунку Споживачем.

Згідно з п.4.9 Типового договору постачання природного газу, якщо Споживач не здійснив оплату протягом 10 днів після встановленого строку, Постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання природного газу Споживачу, а Споживач – сплачує за вимогою Постачальника пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

В листопаді парламент прийняв Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Закон також передбачає нарахування пені за кожен день прострочення платежу у разі порушення Споживачем строків оплати за комунальні послуги, в  т.ч. за газ і газопостачання.

Отриманню Споживачем рахунку за спожитий природний газ передує вживання Постачальником цілого ряду організаційно-технічних заходів, необхідних для забезпечення населення платіжними документами:

отримання від оператора ГРМ даних про об’єм постачання та споживання природного газу за підсумками розрахункового періоду;

надання та отримання інформації від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення щодо субсидій та/або пільг з оплати природного газу;

рознесення та звіряння з банківськими та фінансовими установами оплати вартості послуг з газопостачання, що надійшла на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання;

замовлення послуг виготовлення платіжних документів, що виставляються Постачальником Споживачу;

замовлення Постачальником послуг доставки рахунків населенню.

Обчислення і виставлення рахунків Постачальником за поставлений природний газ з дотриманням вимог, передбачених Типовим договором постачання та іншим чинним законодавством потребує в середньому 10-15 робочих днів. У зв’язку з чим, момент отримання рахунку Споживачем припадає на 22-25 число наступного місяця. При цьому термін, відведений Споживачеві для здійснення оплати рахунку Постачальника, потребує високої платіжної дисципліни від Споживачів. У зв’язку з цим, впродовж опалювального періоду 57% вартості споживання залишаються неоплаченими протягом місяця, наступного за місяцем споживання, що вже вважається простроченою заборгованістю Споживача.

Керуючись викладеним вище, з метою уникнення припинення постачання природного газу та нарахування пеня за порушення населенням строків оплати за природний газ, з грудня 2017 р. платіжні документи ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» для побутових Споживачів доповнено новою графою «Рекомендований платіж». Цей платіж носить рекомендаційний характер, а його несплата не є підставою для вжиття заходів з припинення газопостачання/розподілу на об’єктах побутових споживачів.

«Рекомендований платіж» - це оплата прогнозного місячного об’єму споживання на наступний період. Прогнозне споживання газу розраховують виходячи із середньорічного об’єму споживання, яке множиться на місячну частку (відсоток), встановлену у додатку №1 до Кодексу ГРМ для кожної групи споживання. Група споживання визначається виходячи з того, які газові прилади встановлені та використовуються та відображена в наданих рахунках.

Оскільки Споживачі отримують рахунки фактично 22-25 числа наступного за споживанням природного газу місяця, то оплата рекомендованого платежу може розглядатися як поточна оплата за природний газ протягом місяця споживання природного газу, тому що остаточний розрахунок за фактично спожитий природний газ буде здійснюватись 20-25 числа наступного місяця на підставі даних Оператора ГРМ за підсумками розрахункового періоду.

Окремо зазначаємо, що наявність у Споживача природного газу переплати перед Постачальником не забороняється положеннями чинного законодавства і має на меті «застрахувати» споживача від можливих і незалежних від нього збоїв у роботі інших суб’єктів, які задіяні у обчисленні і виставлянні рахунків. У разі переплати, сума переплати зараховується в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повертається на письмову вимогу Споживача.

У будь-якому випадку, згідно з положенням п.4.11 Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, якщо Споживач не погоджується з рахунком Постачальника (не згоден із розрахованою сумую тощо) та має намір оскаржувати його. Споживач сплачує рахунок у тій частині, що ним не оспорюється.

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/3136 | Переглядів: 177Дата публікації: 16:04 17.01.2018
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
27.05.2018
14:00 - Відвідування концерту Дитячої філармонії. Закриття сезону Відвідування концерту Дитячої філармонії. Закриття сезону Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.С. Час проведення:27.05.2018 14:00 Місце проведення:м. Харків
28.05.2018
день - Проведення рейдів з ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Проведення рейдів з ліквідації стихійної торгівлі в м.Чугуєві Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:28.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вул.Жадановського, бул.Комарова
день - Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:28.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
день - Юридична консультація громадян міста Юридична консультація громадян міста Організатор:Макаренко Л.П. Трохіна І.В. КалібердаА.А. Чекмарьов П.Д. Час проведення:28.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб.№ 7 викон. коміт., інші кабінети за графіком
день - Організація оздоровчої кампанії для пільгових категорій населення міста. Організація оздоровчої кампанії для пільгових категорій населення міста.
Постійно
за потреб.
Організатор:Нежид Н.С. Куриленко О. М. Час проведення:28.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:УСЗН

29.05.2018
день - Відкриття таборів з денним перебуванням Відкриття таборів з денним перебуванням Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:29.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Заклади освіти
день - Майстер-клас для дітей з пришкільного табору (ЗОШ №2) Майстер-клас для дітей з пришкільного табору (ЗОШ №2) Організатор:Вінник Т.С. Цибульник О.В. Ващук Я.А. Час проведення:29.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:КЦ «Імідж»
10:00 - Пленарне засідання Чугуївської міської ради Пленарне засідання Чугуївської міської ради Організатор:Нежид Н.С. Бойко О.О. Час проведення:29.05.2018 10:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
12:00 - Засідання робочої групи з реалізації Всеукраїнського проекту «Міжнародний рєпінський пленер» в м.Чугуїв Засідання робочої групи з реалізації Всеукраїнського проекту «Міжнародний рєпінський пленер» в м.Чугуїв Організатор:Вінник Т.С. Цибульнік О.В. Час проведення:29.05.2018 12:00 Місце проведення:Каб № 12 викон. коміт.
13:00 - Робочий візит представника ЮНІСЕФ до закладів, яким надавалася допомога у 2017-2018 роках Робочий візит представника ЮНІСЕФ до закладів, яким надавалася допомога у 2017-2018 роках Організатор:Нежид Н.С. Куриленко О.М. Проценко М.В. Час проведення:29.05.2018 13:00 Місце проведення:ДНЗ № 2, «Шанс»
14:00 - Засідання комісії по розгляду конфліктних ситуацій при призначенні населенню субсидій Засідання комісії по розгляду конфліктних ситуацій при призначенні населенню субсидій Організатор:Нежид Н.С. Куриленко О.М Час проведення:29.05.2018 14:00 Місце проведення:УСЗН
14:00 - Засідання комісії з питань захисту прав дитини Засідання комісії з питань захисту прав дитини Організатор:Вінник Т.С. Лисенко К.О. Час проведення:29.05.2018 14:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
15:00 - Відкриття футбольного поля в ЗОШ №2 Відкриття футбольного поля в ЗОШ №2 Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:29.05.2018 15:00 Місце проведення:ЗОШ №2
15:00 - Лекція – концерт «В країні мульті-пульті» Лекція – концерт «В країні мульті-пульті» Організатор:Вінник Т.С. Цибульник О.В. Маміна Т.І. Час проведення:29.05.2018 15:00 Місце проведення:Музична школа
16:00 - Нарада з головами ОСББ з житлово-комунальних питань Нарада з головами ОСББ з житлово-комунальних питань Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:29.05.2018 16:00 Місце проведення:Каб.№8 викон. коміт.
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих