Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Інформація для мешканців міста від ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ»
Інформація для мешканців міста від ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ»

Поділитися новиною:

Інформація для мешканців міста від ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ»

У зв’язку з численними зверненнями громадян на «УРЯДОВУ ГАРЯЧУ ЛІНІЮ» стосовно термінів надання рахунків за спожитий газ та щодо відображення в рахунку за газ рекомендованого платежу, повідомляємо про наступне:

Згідно з положеннями статті 12 Закону України «Про ринок природного газу» постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким Постачальник зобов’язується поставити Споживачеві природний газ належної якості та кількості у порядку, передбаченому договором.

Постачання природного газу побутовим споживачам здійснюється на підставі типового договору, що затверджується Регулятором (Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НКРЕКП) та оприлюднюється в установленому порядку. Так, 30 вересня 2015 р. Постановою НКРЕКП №2500 було затверджено Типовий договір постачання природного газу побутовим споживачам.

Відповідно до положень п.5.2 Типового постачання природного газу, Споживач зобов’язаний своєчасно сплачувати Постачальнику вартість природного газу у розмірі, строки та порядку, що визначені договором постачання.

Згідно з п.4.5 Типового договору постачання природного газу, розрахунки Споживача здійснюються за квитанціями абонентської книжки та/або за рахунками Постачальника.

Пунктом 4.6 Типового договору постачання природного газу встановлено, що оплата рахунку має бути здійснена Споживачем в термін, який не може бути меншим 5 робочих днів з моменту отримання рахунку Споживачем.

Згідно з п.4.9 Типового договору постачання природного газу, якщо Споживач не здійснив оплату протягом 10 днів після встановленого строку, Постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання природного газу Споживачу, а Споживач – сплачує за вимогою Постачальника пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу.

В листопаді парламент прийняв Закон України «Про житлово-комунальні послуги». Закон також передбачає нарахування пені за кожен день прострочення платежу у разі порушення Споживачем строків оплати за комунальні послуги, в  т.ч. за газ і газопостачання.

Отриманню Споживачем рахунку за спожитий природний газ передує вживання Постачальником цілого ряду організаційно-технічних заходів, необхідних для забезпечення населення платіжними документами:

отримання від оператора ГРМ даних про об’єм постачання та споживання природного газу за підсумками розрахункового періоду;

надання та отримання інформації від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення щодо субсидій та/або пільг з оплати природного газу;

рознесення та звіряння з банківськими та фінансовими установами оплати вартості послуг з газопостачання, що надійшла на поточний рахунок зі спеціальним режимом використання;

замовлення послуг виготовлення платіжних документів, що виставляються Постачальником Споживачу;

замовлення Постачальником послуг доставки рахунків населенню.

Обчислення і виставлення рахунків Постачальником за поставлений природний газ з дотриманням вимог, передбачених Типовим договором постачання та іншим чинним законодавством потребує в середньому 10-15 робочих днів. У зв’язку з чим, момент отримання рахунку Споживачем припадає на 22-25 число наступного місяця. При цьому термін, відведений Споживачеві для здійснення оплати рахунку Постачальника, потребує високої платіжної дисципліни від Споживачів. У зв’язку з цим, впродовж опалювального періоду 57% вартості споживання залишаються неоплаченими протягом місяця, наступного за місяцем споживання, що вже вважається простроченою заборгованістю Споживача.

Керуючись викладеним вище, з метою уникнення припинення постачання природного газу та нарахування пеня за порушення населенням строків оплати за природний газ, з грудня 2017 р. платіжні документи ТОВ «ХАРКІВГАЗ ЗБУТ» для побутових Споживачів доповнено новою графою «Рекомендований платіж». Цей платіж носить рекомендаційний характер, а його несплата не є підставою для вжиття заходів з припинення газопостачання/розподілу на об’єктах побутових споживачів.

«Рекомендований платіж» - це оплата прогнозного місячного об’єму споживання на наступний період. Прогнозне споживання газу розраховують виходячи із середньорічного об’єму споживання, яке множиться на місячну частку (відсоток), встановлену у додатку №1 до Кодексу ГРМ для кожної групи споживання. Група споживання визначається виходячи з того, які газові прилади встановлені та використовуються та відображена в наданих рахунках.

Оскільки Споживачі отримують рахунки фактично 22-25 числа наступного за споживанням природного газу місяця, то оплата рекомендованого платежу може розглядатися як поточна оплата за природний газ протягом місяця споживання природного газу, тому що остаточний розрахунок за фактично спожитий природний газ буде здійснюватись 20-25 числа наступного місяця на підставі даних Оператора ГРМ за підсумками розрахункового періоду.

Окремо зазначаємо, що наявність у Споживача природного газу переплати перед Постачальником не забороняється положеннями чинного законодавства і має на меті «застрахувати» споживача від можливих і незалежних від нього збоїв у роботі інших суб’єктів, які задіяні у обчисленні і виставлянні рахунків. У разі переплати, сума переплати зараховується в рахунок оплати на наступний розрахунковий період або повертається на письмову вимогу Споживача.

У будь-якому випадку, згідно з положенням п.4.11 Типового договору постачання природного газу побутовим споживачам, якщо Споживач не погоджується з рахунком Постачальника (не згоден із розрахованою сумую тощо) та має намір оскаржувати його. Споживач сплачує рахунок у тій частині, що ним не оспорюється.

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/3136 | Переглядів: 152Дата публікації: 16:04 17.01.2018
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
26.03.2018
день - Робота по організації проведення в місті акції «За чисте довкілля» Робота по організації проведення в місті акції «За чисте довкілля» Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:26.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:Не визначено!
день - Майстер-класи до Великодня «Розпис писанок» Майстер-класи до Великодня «Розпис писанок» Організатор:Вінник Т.С. Ващук Я. А Час проведення:26.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:КЦ «Імідж»
день - Робота з суб’єктами господарювання щодо прибирання прилеглої території Робота з суб’єктами господарювання щодо прибирання прилеглої території Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:26.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:Об’єкти торгівлі
день - Робота з суб’єктами господарювання щодо залучення до участі у ІІ Фестивалі Писанок Робота з суб’єктами господарювання щодо залучення до участі у ІІ Фестивалі Писанок Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:26.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:Бул.Комарова
день - Соціальне патрулювання з метою виявлення бездомних осіб Соціальне патрулювання з метою виявлення бездомних осіб
Двічі на тиждень
Організатор:Нежид Н.С. Сємілєтова Т.В. Час проведення:26.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:Громадські міста, парки, вокзали

день - Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві, очищення вулиць від снігу та ожеледиці Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві, очищення вулиць від снігу та ожеледиці Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:26.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:Вулиці міста
09:00 - Навчання вчителів Нової української школи Навчання вчителів Нової української школи Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:26.03.2018 09:00 Місце проведення:НВК № 5
11:00 - Засідання робочої групи в рамках проекту Партисипативна демократія Засідання робочої групи в рамках проекту Партисипативна демократія Організатор:Макаренко Л.П. Сосницька Ю.А. Час проведення:26.03.2018 11:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
14:00 - Засідання робочої групи по розгляду петиції А.Онімченко щодо поводження з тваринами Засідання робочої групи по розгляду петиції А.Онімченко щодо поводження з тваринами Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:26.03.2018 14:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
14:00 - Засідання атестаційної комісії ІІ рівня Засідання атестаційної комісії ІІ рівня Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:26.03.2018 14:00 Місце проведення:Відділ освіти
16:00 - Нарада з керівниками підприємств ЖКГ міста Нарада з керівниками підприємств ЖКГ міста Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:26.03.2018 16:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
27.03.2018
день - Всеукраїнський турнір з боксу Всеукраїнський турнір з боксу Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Губар І.Л. Коротич І.В. Час проведення:27.03.2018 (протягом дня) Місце проведення:ДЮСШ
09:00 - Засідання робочої групи в рамках проекту Партисипативна демократія Засідання робочої групи в рамках проекту Партисипативна демократія Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:27.03.2018 09:00 Місце проведення:НВК № 5
09:00 - Нарада з керівниками закладів освіти Нарада з керівниками закладів освіти Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:27.03.2018 09:00 Місце проведення:НВК № 6
12:00 - Відбірковий етап обласного Фестивалю української культури «Молоді таланти Харківщини» Відбірковий етап обласного Фестивалю української культури «Молоді таланти Харківщини» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Рєзанова В.В. Час проведення:27.03.2018 12:00 Місце проведення:КУ «КЦ «Імідж»
14:00 - Засідання комісії з питань захисту прав дитини Засідання комісії з питань захисту прав дитини Організатор:Вінник Т.С. Лисенко К.О. Час проведення:27.03.2018 14:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
14:00 - Заняття з комп’ютерної грамотності на факультеті в Університеті ІІІ віку (2 групи) Заняття з комп’ютерної грамотності на факультеті в Університеті ІІІ віку (2 групи) Організатор:Нежид Н.С. Сємілєтова Т.В. Час проведення:27.03.2018 14:00 Місце проведення:Приміщення територіального центру
15:00 - Засідання постійної комісії Чугуївської міської ради Засідання постійної комісії Чугуївської міської ради Організатор:Нежид Н.С. Бойко О.О. Час проведення:27.03.2018 15:00 Місце проведення:Каб № 17 викон. коміт.
28.03.2018
09:00 - Навчання вчителів Нової української школи Навчання вчителів Нової української школи Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:28.03.2018 09:00 Місце проведення:НВК № 5
10:00 - Засідання постійної комісії Чугуївської міської ради Засідання постійної комісії Чугуївської міської ради Організатор:Нежид Н.С. Бойко О.О. Час проведення:28.03.2018 10:00 Місце проведення:Каб № 17 викон. коміт.
13:00 - Засідання постійної комісії Чугуївської міської ради Засідання постійної комісії Чугуївської міської ради Організатор:Нежид Н.С. Бойко О.О. Час проведення:28.03.2018 13:00 Місце проведення:Каб № 17 викон. коміт.
13:30 - Заняття на факультеті «Краєзнавство» Університету ІІІ віку Заняття на факультеті «Краєзнавство» Університету ІІІ віку Організатор:Нежид Н.С. Сємілєтова Т.В. Час проведення:28.03.2018 13:30 Місце проведення:Приміщення територіального центру
15:00 - Засідання постійної комісії Чугуївської міської ради Засідання постійної комісії Чугуївської міської ради Організатор:Нежид Н.С. Бойко О.О. Час проведення:28.03.2018 15:00 Місце проведення:Каб № 17 викон. коміт.
15:00 - Всеукраїнський турнір з боксу Урочисте відкриття Всеукраїнський турнір з боксу Урочисте відкриття Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Губар І.Л. Коротич І.В. Час проведення:28.03.2018 15:00 Місце проведення:ДЮСШ
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих