Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Працевлаштування громадян з особливими потребами
Працевлаштування громадян з особливими потребами

Поділитися новиною:

Працевлаштування громадян з особливими потребами

Одним з головних пріоритетів державної політики у відношенні до людей з обмеженими фізичними можливостями є їх трудова зайнятість як важлива сторона кожного громадянина.

Робота має позитивний вплив на життя цих людей, допомагає відчути себе потрібними суспільству, допомагає упоратися з наслідками інвалідності, сприяє реабілітації. Для допомоги людям з обмеженими фізичними можливостями в Україні створено досить розвинену систему реабілітаційних установ, розроблена та реалізується низка соціальних програм і заходів.

Для вирішення  питання працевлаштування, особа з інвалідністю повинна звернутися до підприємства, установи, організації чи до державної служби зайнятості. Стаття 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» зобов’язує роботодавців створювати для працевлаштування інвалідів робочі місця, забезпечувати такі умови праці, які відповідали б вимогам їх індивідуальних програм реабілітації, та надавати інші соціально-економічні гарантії, передбачені законодавством.

Згідно зі статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для всіх роботодавців (підприємств, а також фізичних осіб — підприємців, які використовують найману працю) встановлено норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Такий норматив роботодавець розраховує самостійно, він повинен становити 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо в роботодавця працює від 8 до 25 осіб — в кількості одного робочого місця. Цей норматив вважатиметься для роботодавця виконаним, якщо особу з інвалідністю працевлаштоване не за сумісництвом, а як основного працівника.

Також варто відзначити, що підприємства, установи й організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, повинні подавати центрам зайнятості за місцем реєстрації як платника страхових внесків інформацію про кількість вільних робочих місць, прийнятих та звільнених працівників, зокрема, осіб з інвалідністю. До такої інформації належить звітність щодо:

• наявних вакансій (форма №3-ПН «Звіт про наявність вакансій»);

• запланованого звільнення працівників (форма №4-ПН (план) «Звіт про заплановане вивільнення працівників»);

• фактичного звільнення працівників (форма №4-ПН (факт) «Звіт про фактичне вивільнення працівників»).

Реалізація громадянами, в тому числі осіб з обмеженими можливостями, своїх конституційних прав на працю та соціальний захист від безробіття гарантується державою і забезпечується нормами трудового законодавства і законодавства про зайнятість населення.

Управління соціального захисту населення

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/3540 | Переглядів: 44Дата публікації: 09:27 30.03.2018
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
24.05.2018
день - Нарада з головами ОСББ з житлово-комунальних питань Нарада з головами ОСББ з житлово-комунальних питань Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
день - Участь у турнірі з художньої гімнастики «Королева гімнастики» Участь у турнірі з художньої гімнастики «Королева гімнастики» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Губар І.Л. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
день - Участь у Чемпіонаті Харківської області з боксу серед ДЮСШ Участь у Чемпіонаті Харківської області з боксу серед ДЮСШ Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Губар І.Л. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
день - Відкриття звітної виставки гуртківців ЦТК Відкриття звітної виставки гуртківців ЦТК Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Лисенко С.В. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:КЦ «Імідж»
день - Участь у обласному конкурсі «Малюємо музику» Участь у обласному конкурсі «Малюємо музику» Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.С. Час проведення:24.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків ОНМЦ
08:00 - Конкурс на заміщення вакантної посади начальника служби у справах дітей Конкурс на заміщення вакантної посади начальника служби у справах дітей Організатор:МакаренкоЛ.П. Баришева Н.В. Час проведення:24.05.2018 08:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
15:00 - Підсумкова виставка робіт вихованців Чугуївського ЦТК «Наша творчість тобі, рідне місто» Підсумкова виставка робіт вихованців Чугуївського ЦТК «Наша творчість тобі, рідне місто» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Лисенко С.В. Час проведення:24.05.2018 15:00 Місце проведення:КЦ «Імідж»
25.05.2018
день - Свято «Останній дзвінок» Свято «Останній дзвінок» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:25.05.2018 (протягом дня) Місце проведення:Заклади освіти
16:00 - Відкриття турніру з футболу серед дитячих дворових команд на кубок міського голови Відкриття турніру з футболу серед дитячих дворових команд на кубок міського голови Організатор:Вінник Т.С. Лиманська С.В. Час проведення:25.05.2018 16:00 Місце проведення:Майданчик ЗОШ №2
27.05.2018
14:00 - Відвідування концерту Дитячої філармонії. Закриття сезону Відвідування концерту Дитячої філармонії. Закриття сезону Організатор:Вінник Т.С. Маміна Т.С. Час проведення:27.05.2018 14:00 Місце проведення:м. Харків
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих