Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Інформація
Інформація

Поділитися новиною:

Інформація

На виконання Указу Президента України від 18.03.2015 №150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції» та комплексної  Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції  на 2015 – 2016 роки розпорядженнями міського голови від 30.04.2015  №129 «Про затвердження заходів щодо соціальної адаптації демобілізованих осіб із районів проведення антитерористичної операції» (зі змінами) та від 17.08.2015 №253 «Про затвердження заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції на 2015 рік» створена робоча  група до складу якої увійшли військовий комісар та керівники управління соціального захисту населення, закладів охорони здоров’я, освіти, центру соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді, центру зайнятості, голова міської організації Червоного Хреста України з метою координації роботи  та взаємодії щодо вирішення нагальних потреб учасників АТО або їх родин.

В Управлінні соціального захисту населення Чугуївської міської ради щодо соціального захисту військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, та членів їх сімей запроваджено механізм надання послуг для вирішення питань за принципом «єдиного вікна» (оформлення пільг, соціальної допомоги, надання соціальних послуг та психологічної підтримки, послуг з оздоровлення та лікування, працевлаштування, забезпечення санаторно-курортним лікуванням, технічними та іншими засобами реабілітації тощо.

З кожним учасником АТО, при взятті на облік до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, проводиться особиста інформаційно-роз’яснювальна бесіда з питань соціальної підтримки, нА кожного учасника АТО заповнюється відповідний соціальний паспорт щодо потреб.

Командирам військових частин, які розміщені на території нашого міста,  та військовому комісару Чугуївського ОРВК направлялися інформаційні листи з питань надання пільг, організації відпочинку, соціально-психологічної  реабілітації для військовослужбовців.

З серпня 2015 року в місті відкрив свою роботу Центр соціально-психологічної допомоги відповідно до міні-проекту, який було розроблено та впроваджено ініціативною групою мешканців міста. Робота зазначеного центру направлена в тому числі й на соціально-психологічну підтримку й допомогу учасникам АТО та їх родинам.

В Управлінні оперативно вноситься інформація про учасників бойових дій до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (у тому числі вирішення питання внесення відповідної інформації за фактичним місцем проживання), так станом на 14.07.2016 до ЄДАРП внесено інформацію про 367 учасників бойових дій в зоні проведення АТО (в т.ч. 2 особи – інваліди війни ІІІ групи) та 10 осіб,  як члени сім’ї загиблих (померлих) ветеранів війни/учасників бойових дій, з яких 5 неповнолітніх дітей. Всі вищезазначені особи проінформовані з питань соціального захисту та на них складені соціальні паспорти.

74 учасника бойових дій в зоні проведення АТО оформили пільги за фактичним місцем проживання.

2 учасника бойових дій отримали соціальні послуги з відпочинку в санаторії «Бермінводи».

 Пройшли курс соціально-психологічної реабілітації в санаторії «Бермінводи» у І півріччі 2016 року – 6  учасників бойових дій в зоні проведення АТО  (у 2015 році – 24 учасника  АТО). 

Протягом І півріччя 2016 року навчання за напрямком «водій автотранспортних засобів» пройшла 1 особа з числа учасників АТО.

З числа учасників АТО та членів сім’ї учасника АТО за рахунок коштів місцевого бюджету надана матеріальна допомога у 2015 році – 83 особам на суму 31,0 тис. грн., у І півріччі 2016 року – 37 особам на суму 10,5 тис. грн..

Станом на 13.07.2016 року в сім’ях учасників бойових дій в зоні проведення АТО виховується 272 дитини.

Відповідно до міської програми «Соціальної підтримки осіб, батьки яких загинули в зоні проведення АТО, та виплати їм грошової компенсації за навчання на контрактній основі на 2015-2020 роки» перераховано кошти на 2 дітей за І-півріччя навчання на загальну суму 7,7 тис. грн.

На безкоштовне харчування дітей, батьки яких є учасниками АТО у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах у місцевому бюджеті передбачено 218,9 тис. грн., з яких за 1 півріччя використано 118,5 тис.грн.

Протягом 1 півріччя 2016 року 2  демобілізованим непрацюючим особам надана одноразова матеріальна допомога на загальну суму – 3077,0 грн. за рахунок державного бюджету ( у 2015 році – 2 особам).

З метою надання можливості для дітей, учасників АТО, оздоровлення за кошти місцевого бюджету, рішенням виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 10.07.2015 №192 внесені зміни до Положення про оздоровлення дітей за кошти міського бюджету, згідно з якими: «діти, один з батьків яких загинув, постраждав або бере безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції мають право на оздоровлення за кошти міського бюджету». З кожним з батьків, які брали участь у проведенні АТО, спеціалістами служби з молодіжної політики та організації оздоровлення дітей були проведені бесіди, стосовно необхідності оздоровлення дітей, кожному пропонувались різноманітні варіанти оздоровлення дітей за бюджетні кошти.

Протягом січня – липня 2016 року Відділом освіти Чугуївської міської ради проведено роботу щодо виконання рішень LХХІІ сесії VІ скликання Чугуївської міської ради від 29.05.2015 № 3215-VІ «Про забезпечення безкоштовного харчування учнів та вихованців навчальних закладів м. Чугуєва, батьки яких є учасниками антитерористичної операції», виконавчого комітету Чугуївської міської ради від 10.12.2015 № 8 «Про  встановлення вартості харчування дітей у навчальних закладах м. Чугуєва на 2016 рік».

Забезпечено безкоштовне харчування 157 учнів загальноосвітніх навчальних закладів, батьки яких є учасниками АТО, та 31 вихованця дошкільних навчальних закладів цієї категорії.

Витрати на організацію харчування за звітний період склали 118523,63 грн., у тому числі по школах – 81786,32 грн., по дошкільних навчальних закладах 36737,31 грн.

У жовтні 2015 року в Чугуївській гімназії № 5 Чугуївської міської ради Харківської області відкрито шкільний музей, присвячений тематиці антитерористичної операції. Проведено благодійні ярмарки по збору коштів для учасників АТО.

В усіх загальноосвітніх навчальних закладах міста створено куточки, присвячені героям АТО.

Протягом 2015/2016 навчального року в усіх навчальних закладах проведено акції з виготовлення сувенірів та малюнків для учасників АТО. Всі виготовлені подарунки передані за належністю.

Діти, батьки яких є учасниками АТО, отримують додаткові послуги соціально-психологічної служби системи освіти.

На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» службою з молодіжної політики та організації оздоровлення дітей здійснюється направлення на оздоровлення дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за рахунок коштів міського та обласного бюджетів.

Станом на 25.07.2016 різними формами оздоровлення та відпочинку охоплено  69 дитини з сімей учасників АТО. У тому числі:

 • у закладах відпочинку з денним перебуванням на базі загальноосвітніх шкіл міста – 53 дитини;
 • КП «ДЗСТ «Таврія» Херсонська обл. – 3 дитини;
 • ПЗОВ «Гвоздика», Запорізька обл. – 4 дитини;
 • санаторій «Бермінводи» - 2 дитини;
 • КП «Чугуївський оздоровчий табір «Орлятко» - 7 дітей (за кошти міського бюджету).

В серпні 2016 року на оздоровлення планується направити ще 10 дітей з сімей учасників АТО. У тому числі до:

 • КП «ДЗСТ «Таврія» Херсонська обл. – 3 дитини;
 • санаторій «Бермінводи» - 2 дитини;
 • санаторій «Ялинка» - 2;
 • ТОВ «Курортне об’єднання «Перлина Чорномор’я» -3 дитини.

 

 

          В Управлінні житлово-комунального господарства та екології Чугуївської міської ради станом на 25.07.2016 року на квартирному обліку перебуває 6 сімей учасників бойових, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції.         

          У січні 2016 року житлом забезпечено 1 сім'ю загиблого  військовослужбовця (РОМАНЦОВУ Т.О.. склад сім'ї 2 особи), який брав безпосередню участь в антитерористичній операції. Житло було придбано Департаментом капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації за рахунок коштів субвенції з державного бюджету.        

Станом на 15.07.2016 року до Чугуївської міської ради надійшло 115 звернень учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, для виділення земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд в м. Чугуєві, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва, будівництва гаражів.

Відповідно до Порядку розподілу земельних ділянок між учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, затвердженого рішенням сесії Чугуївської міської ради від 30.04.2015 року:

1. «В єдиний реєстр поданих звернень вносяться учасники АТО, зареєстровані в м. Чугуєві. Дата реєстрації місця проживання учасника АТО у               м. Чугуєві повинна передувати даті його направлення / перебування для участі в АТО».

2. Відповідно до п.1 Порядок визначає процедуру розподілу земельних ділянок між учасниками антитерористичної операції з метою передачі безоплатно у власність земельних ділянок тільки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.

Так, із 115 поданих заяв по 27 заявам надана відповідь про неможливість надання земельних ділянок у власність першочергово, як учасникам АТО, у зв’язку з тим, що:

- місце проживання зазначених учасників АТО зареєстровано в інших населених пунктах (с-ще Малинівка Чугуївського району та інш.);

- в зверненнях зазначене цільове використання земель (для будівництва гаражів, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва), що не відповідає  вимогам Порядку та Генпланом не передбачено використання земель для ведення садівництва та індивідуального дачного будівництва в межах м. Чугуєва.

Решта, 88 заяв, включені до єдиного реєстру поданих звернень учасників АТО.

Вищезаначені звернення можливо розглянути тільки після визначення додаткових незабудованих територій в результаті оновлення Генплану, розроблення плану зонування та детального плану території міста відповідно до норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Раніше визначені Генпланом земельні ділянки в м. Чугуєві були роздані для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд в 1993-2010 роках.

 

Військовими частинами А 0501 та А4104 до бюджету міста  зараховано податку з доходів фізичних осіб:    

                                                                                                                        тис.грн

№/п

Назва

2015

2016

 

 

за рік

7 місяців

1

в/ч А4104

4 598,0

5 499,0

2

в/ч А 0501

22 869,6

25 062,2

 

Разом

27 467,6

30 561,2

 

У 2016 році військові формування А 0501 та А4104, які розташовані на території нашого міста звільнені від сплати за землю на 29,0 млн.грн., відповідно до законодавчих актів.

До речі, бюджет міста недоотримав  44 % від можливих доходів в результаті наданих пільг.

 

З міського бюджету для потреб Клугино-Башкирівки, де розташована в/ч             А 0501 за період 2015-2016 роки було виділено приблизно 6,0 млн.грн, а саме:

 • капітальний ремонт освітлення, заміна дерев'яних вікон на металопластикові в Клугино-Башкирівській школі на суму 748,8 тис.грн.;
 • капітальний ремонт внутріквартальних доріг та тротуарів по вул. Горішного 122,123,127 на суму 666,2 тис.грн.;
 • капітальний ремонт покрівлі в Клугино-Башкирівській школі на суму 880,0 тис.грн.;
 • реконструкція спортмайданчику в Клугино-Башкирівській школі на суму 2 607,0 тис.грн.;
 • капітальний ремонт внутріквартальних доріг та тротуарів по вул. Горішного 131,134,135,137 на суму 535,0 тис.грн.;
 • поточний ремонт по дорозі до Клугино-Башкирівка – 117,0 тис.грн.
 • планується встановлення ІТП в ОСББ по вул Горішного, 137,138 на суму 300,0 тис.грн.

 

У мікрорайоні «Авіатор», де розташована в/ч А 4104 за останні роки здійснено капітальний ремонт системи освітлення, ремонт покрівлі НВК № 6, реконструкція спортивного майданчику, капітальний ремонт внутріквартальних доріг, капітальний ремонт амбулаторії сімейної медицини.

 

         

 

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/404 | Переглядів: 361Дата публікації: 13:54 28.07.2016
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
22.02.2018
09:00 - Постійно-діючий семінар «Актуальні питання навчання дітей з особливими освітніми потребами у ЗНЗ» Постійно-діючий семінар «Актуальні питання навчання дітей з особливими освітніми потребами у ЗНЗ» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:22.02.2018 09:00 Місце проведення:ЗОШ №7
14:00 - Засідання комісії по розгляду конфліктних ситуацій при призначенні населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та включення до ДАРПу Засідання комісії по розгляду конфліктних ситуацій при призначенні населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та включення до ДАРПу інформації про фактичну адресу проживання пільговика Організатор:Нежид Н.С. Куриленко О.М. Час проведення:22.02.2018 14:00 Місце проведення:УСЗН
14:00 - Засідання комісії по контролю за розрахунками за спожиті енергоносії, Нарада з головами ОСББ міста щодо роздільного збирання ТПВ Засідання комісії по контролю за розрахунками за спожиті енергоносії, Нарада з головами ОСББ міста щодо роздільного збирання ТПВ Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:22.02.2018 14:00 Місце проведення:Каб № 14 викон. коміт.
15:00 - Школа майстерності для вчителів географії «Абетка географії» Школа майстерності для вчителів географії «Абетка географії» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:22.02.2018 15:00 Місце проведення:Чугуївський НВК № 6
23.02.2018
15:00 - Церемонія нагородження лауреатів конкурсу професійної майстерності «Людина року 2017» Церемонія нагородження лауреатів конкурсу професійної майстерності «Людина року 2017» Організатор:Вінник Т.С. Ващук Я.А. Час проведення:23.02.2018 15:00 Місце проведення:КУ КЦ «ІМІДЖ»
24.02.2018
08:30 - Участь команд вихованців ЦТК в змаганнях учнівської молоді Харківської області з пішохідного туризму у закритому приміщенні Участь команд вихованців ЦТК в змаганнях учнівської молоді Харківської області з пішохідного туризму у закритому приміщенні Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:24.02.2018 08:30 Місце проведення:Не визначено!м. Харків (ЗОШ №38)
10:00 - Участь в Обласних (зональних) змаганнях з футболу серед команд закладів освіти Харківської області Участь в Обласних (зональних) змаганнях з футболу серед команд закладів освіти Харківської області Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:24.02.2018 10:00 Місце проведення:смт. Солоницівка Дергачівськог району
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих