Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Освітяни Чугуєва діляться досвідом
Освітяни Чугуєва діляться досвідом

Поділитися новиною:

Освітяни Чугуєва діляться досвідом

6 вересня 2016 року до Чугуєва з навчальним візитом завітала делегація UNICEF у складі представників Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей, мета якої - ознайомлення з досвідом впровадження компонентів з розвитку послуг раннього втручання для дітей з особливими потребами у місті Чугуєві.

6 вересня 2016 року до Чугуєва  з навчальним візитом завітала делегація UNICEF у складі представників Донецької, Луганської, Запорізької та Дніпропетровської областей, мета якої - ознайомлення з досвідом впровадження компонентів з розвитку послуг раннього втручання для дітей з особливими потребами у місті Чугуєві.

Чугуїв був обраний для навчального візиту тому, що місто є площиною для впровадження багатьох проектів UNICEF, у тому числі з інклюзивної освіти, архітектурної доступності навчальних закладів для дітей з особливими потребами (у ЗОШ № 8 та ДНЗ № 12); а також тому, що в місті є реальна практика з інклюзії  як у дошкільних, так і в  загальноосвітніх навчальних закладах, - зазначив голова регіонального офісу ООН (ЮНІСЕФ) в Харківської області Роман Шейко.

Учасники делегації, серед яких були і лікарі, і начальники відділів освіти, і працівники психолого-медико-педагогічних консультацій, тобто люди, близько знайомі з інклюзією та поняттям раннього втручання,  зібралися в актовій залі Чугуївської міської ради, де колеги-практики з нашого міста із задоволенням поділилися наробленим практичним досвідом. 

Першою до слова стала Чугуївський міський голова Г.М. Мінаєва. Галина Миколаївна зупинилася на тому, що проблема інтеграції дітей з особливими потребами  в освітній процес  та реалізація Програм з раннього втручання  - ті питання, які отримують у місті Чугуєві максимальну всесторонню підтримку, не лише теоретичну,  а й практичну, фінансову, у чому місцеву  владу не вперше підтримує  ЮНІСЕФ.

Начальник відділу освіти М.В. Проценко презентувала присутнім досвід роботи з реалізації  Програм  раннього втручання й інклюзивної освіти у навчальних закладах міста Чугуєва. Дуже щиро та емоційно Марина Володимирівна  розповіла, наскільки важливим, відповідальним і поступовим  не лише для відділу освіти, працівників навчальних закладів, а й для сімей з особливими дітьми став крок  до інтеграції таких дітей в освітній процес –  навчання в дитсадку і згодом у школі,  а потім, завдяки роботі мультидисциплінарної команди, і допомога особливим дітям та їхнім родинам  розвиватися, ставати ближчими до суспільства   завдяки створенню Центру раннього втручання при Чугуївському ДНЗ № 12.

І.П. Климчук, завідувачка ДНЗ, більш детально розповіла про шлях, яким ішов  колектив до створення Центру раннього втручання - від першої особливої дитини, мама якої звернулася до дитсадка, бажаючи, щоб вона стала частиною  дитячого колективу, до організації двох інклюзивних груп цього року та плідної роботи Центру протягом останнього року.  Ірина Петрівна запросила делегацію до дитсадка, де всі присутні  мали нагоду побачити, як на практиці  проходить робота висококваліфікованих спеціалістів центру, серед яких лікар-педіатр, психолог, логопед, медсестра з ЛФК.  Гості  також висловили захоплення спеціалізованою матеріально-технічною базою, яка ідеально підібрана для занять з дітьми, які мають  певні проблеми з фізичним  розвитком, і, що надзвичайно важливо, дає змогу отримувати видимі  результати.

Зустріч вийшла не лише дуже теплою в емоційному плані, а й надзвичайно корисною у практичному.  Звучали десятки доречних запитань, колеги ділилися своїм досвідом  роботи з реалізації програм з раннього розвитку в інших регіонах, дякували за набутий досвід, цікавилися методиками роботи, розпитували про досвід участі Чугуївського дошкільного навчального закладу № 12 у проекті UNICEF, завдяки якому  при підтримці місцевої влади стало можливим створення Центру раннього втручання при ДНЗ, цікавилися участю дитсадка  в інших проектах.

На прощання учасники навчального візиту обмінялися контактами, висловили щиру подяку за гостинність приймаючій стороні – Відділу освіти Чугуївської міської ради, Чугуївському  ДНЗ № 12 –  та організаторам з Представництва ЮНІСЕФ в Україні.

 

Альбом: Освітяни Чугуєва діляться досвідом


Альбом: Освітяни Чугуєва діляться досвідом


Альбом: Освітяни Чугуєва діляться досвідом


Альбом: Освітяни Чугуєва діляться досвідом


Альбом: Освітяни Чугуєва діляться досвідом
Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/531 | Переглядів: 145Дата публікації: 13:31 09.09.2016
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
19.02.2018
08:00 - Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Робота комісії щодо належного санітарного стану в м.Чугуєві Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:19.02.2018 08:00 Місце проведення:Вулиці міста
09:00 - Особистий прийом міського голови Особистий прийом міського голови Організатор:Макаренко Л.П. Шляхта С.О. Час проведення:19.02.2018 09:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
14:30 - Спортивні змагання з баскетболу серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Чугуєва Спортивні змагання з баскетболу серед учнів закладів загальної середньої освіти м. Чугуєва Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:19.02.2018 14:30 Місце проведення:НВК № 8
20.02.2018
09:00 - Покладання квітів до Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні Покладання квітів до Дня вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні Організатор:Макаренко Л.П. Юхно О.В. Цибульник О.В. Час проведення:20.02.2018 09:00 Місце проведення:Сквер Захисників Вітчизни
15:00 - Нарада з головами ОСББ міста щодо роздільного збирання ТПВ Нарада з головами ОСББ міста щодо роздільного збирання ТПВ Організатор:Бармін К.О. Топоркова І.А. Час проведення:20.02.2018 15:00 Місце проведення:Каб № 14 викон. коміт.
21.02.2018
12:00 - Участь вихованців ЦТК у ХІІ Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід» Участь вихованців ЦТК у ХІІ Всеукраїнській філософській історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Пізнай себе, свій рід, свій нарід» Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:21.02.2018 12:00 Місце проведення:ХНУ ім. Каразіна
15:00 - Участь в урочистому заході з нагоди закінчення зборів з оперативним резервом Збройних Сил України Участь в урочистому заході з нагоди закінчення зборів з оперативним резервом Збройних Сил України Організатор:Макаренко Л.П. Юхно О.В. Час проведення:21.02.2018 15:00 Місце проведення:РБК
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих