Офіційний сайт Чугуївської міської ради та її виконавчого комітету
Кількість жертв отруєння сурогатним алкоголем в Україні продовжує зростати
Кількість жертв отруєння сурогатним алкоголем в Україні продовжує зростати

Поділитися новиною:

Кількість жертв отруєння сурогатним алкоголем в Україні продовжує зростати

За інформацією Державної служби з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів число померлих від вживання сурогатного алкоголю в Україні станом на 17 жовтня зросло до 58, кількість постраждалих – до 135.

Отруєння сурогатним алкоголем зафіксовані у семи областях України – в Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Донецькій, Луганській, Житомирській і Миколаївській областях.

Перші випадки, а також найбільша кількість отруєнь неякісним алкоголем зареєстровані у Харківській області. Правоохоронці Харківщини порушили справу за статтею «незаконне виготовлення товарів із недоброякісної сировини, що призвело до отруєння людей або інших тяжких наслідків».

В прокуратурі Харківської області повідомили про затримання сімох підозрюваних у виробництві й реалізації сурогатного алкоголю, від якого загинули люди.

Силовики затримали організатора виробництва сурогатного алкоголю, трьох пособників та ще трьох господарів магазинів, які реалізовували цю продукцію.

Однак, не дивлячись на проведену правоохоронними органами роботу, в нашому регіоні кількість жертв отруєння сурогатним алкоголем продовжує зростати. За останню добу на Харківщині зареєстрували нові випадки отруєнь – три людини померли, загалом по області постраждала 91 особа, з них померли – 44.

Звертаємо увагу мешканців нашого міста, щоб вберегтися від отруєння сурогатним алкоголем слід відмовитись від придбання алкогольної продукції сумнівної якості у місцях розливу та оптової торгівлі. Алкоголь бажано купувати в місцях роздрібної торгівлі, які мають відповідні відділи для реалізації і ліцензії на реалізацію цієї підакцизної групи товарів. При цьому купувати горілку без елементів захисту небезпечно. Особливо, якщо півлітрова пляшка коштує дешевше за 54 гривні – це офіційно встановлена мінімальна ціна оковитої в країні.

Життя людей також залежить і від того, чи розпізнають підробку покупці та продавці. Якщо немає дозатора – це вже ризик, адже пляшка може виявитися фальсифікатом.  Друга підказка – етикетка. На ній має бути чітко вибита дата виробництва, склад і  місце виготовлення продукту.

Якщо ж після вживання алкоголю людині стало зле, лікарі рекомендують негайно викликати швидку допомогу.

Завжди пам’ятайте, що ваше здоров’я у власних руках. Бережіть себе.

 

Управління соціального захисту населення

Чугуївської міської ради

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/670 | Переглядів: 160Дата публікації: 11:44 19.10.2016
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих