Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
Про роботу з бездомними особами в місті Чугуєві
Про роботу з бездомними особами в місті Чугуєві

Поділитися новиною:

Про роботу з бездомними особами в місті Чугуєві

За даними соціологів, у світі останніми роками бездомність зростає (наприклад біженці, емігранти, тощо). Сплески бездомності супроводжують кризи економіки, перехідні періоди в правових системах та сімейних структурах.

Про роботу з бездомними особами в місті Чугуєві

 

За даними соціологів, у світі останніми роками бездомність зростає (наприклад біженці, емігранти, тощо). Сплески бездомності супроводжують кризи економіки, перехідні періоди в правових системах та сімейних структурах.

Зростання масштабів бездомності в Україні за останні двадцять п’ять років стало наслідком системної соціально-політичної та економічної кризи, пов’язаної з різкою зміною курсу держави та нечуваною соціально-економічною поляризацією населення, утворенням чисельних прошарків населення, що знаходяться у стані соціально-економічного, громадянсько-правового та соціально-побутового лиха. За останні два роки до зазначених… додались наслідки подій в Криму та на сході України.

Проблема захисту бездомних осіб є актуальною на міжнародному і національному рівнях. Перед міжнародною спільнотою ставиться завдання забезпечити гідне життя для всіх без винятку, включаючи бездомних осіб.

За часів незалежності України затверджено низку законодавчих актів, які регламентують питання прав і свобод бездомних осіб, вирішення їх проблем.

Постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року затверджено Основні напрями запобігання бездомності до 2017 року, якими передбачено низку  заходів, спрямованих на удосконалення системи запобігання бездомності, підвищення якості надання соціальних послуг, забезпечення задоволення потреб бездомних осіб в екстремальних ситуаціях, формування толерантного ставлення до бездомних осіб, розширення переліку соціальних послуг тощо.

Проблеми бездомних та вирішення їх залежить від того, скільки часу людина була бездомною. Основні проблеми бездомних людей пов’язані не стільки з відсутністю у них житла, скільки з неможливістю в наслідок цього реалізувати більшість своїх громадянських прав, найголовніше з яких – можливість працювати. Втрата житла для більшості людей у нашій країні автоматично означає втрату місця, де вони можуть бути зареєстровані (прописані). В разі втрати паспорта людина, що не має реєстрації, практично позбавляється можливості його відновити. Усі соціальні послуги, допомоги чи виплати, пенсії, реєстрація  в центрі зайнятості, медичні та інші послуги можна отримати лише за наявності в особи паспорта. Влаштування на легальну роботу для особи, що не має паспорта, також не можливо.

В місті Чугуєві проблемами бездомних осіб уже багато років  займається Управління соціального захисту населення Чугуївської міської ради. Партнерами Управління у наданні допомоги бездомним особам виступають Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Чугуївської міської ради.

З лютого 2012 року при Територіальному центрі створено відділення обліку бездомних осіб.

Практична робота відділення розпочалась з роботи пункту обігріву громадян, який  працював до 15.03.2012 р. З того часу при відділенні обліку бездомних осіб щорічно, в зимовий період (з грудня по квітень) у пункті обігріву бездомні особи отримують послуги обігріву та гаряче харчування, а це 5-10 осіб щоденно. За зимовий період 2015-2016 бездомні особи отримали 458 послуг у пункті обігріву.

Важливою формою соціальної роботи з бездомними є представництво їх інтересів у вирішені таких проблем як: відновлення документів, працевлаштування, отримання юридичної консультації стосовно повернення права на житло, оформлення пенсії або державної соціальної допомоги, отримання медичних послуг, влаштування до будинків реінтеграції, тощо.

З січня по 15 листопада 2016 року у відділенні обліку бездомних осіб Терцентру перебувало на обліку сімнадцять бездомних осіб, які потребували соціальної допомоги. З них: відновлено паспорт – 5; направлена до пансіонату – 1; влаштовано до інтернату 1; проходили стаціонарне лікування у медичних закладах 4, з яких двом встановлено групу інвалідності; оформлено пенсію – 1; надано матеріальну допомогу – 4; надано гуманітарну допомогу (одяг та взуття бувші у вжитку) – 12. Бездомним особам надавались юридичні консультації, соціальні працівники відвідують бездомних за місцем перебування.

Соціальні працівники з жовтня по квітень щотижня проводять рейди соціального патрулювання по місту з метою: виявлення бездомних осіб, надання консультацій за місцем перебування останніх, проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо толерантного ставлення до бездомних та інформації про роботу відділення і пункту обігріву особливо у зимовий період.

Соціальні працівники Територіального центу при вирішенні проблем бездомних осіб співпрацюють з управліннями та відділами органів місцевого самоврядування, міським осередком товариства Червоно Хреста, громадськими та релігійними організаціями, дільничними інспекторами поліції, підприємцями та іншими організаціями і установами.

Відділення обліку бездомних осіб Територіального центру розміщується за адресою: м. Чугуїв, вул.. Гвардійська, буд,19.

 

 

Web-адреса: chuguev-rada.gov.ua/news/id/826 | Переглядів: 80Дата публікації: 16:06 23.11.2016
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Анонс подій
22.09.2017
09:00 - Покладання квітів з нагоди Дня партизанської слави Покладання квітів з нагоди Дня партизанської слави Організатор:Макаренко Л.П. Юхно О.В. Час проведення:22.09.2017 09:00 Місце проведення:Сквер Слави
17:00 - Концерт творчого колективу ветеранів у сквері «Мелодія» для людей похилого віку «Від усієї душі» Концерт творчого колективу ветеранів у сквері «Мелодія» для людей похилого віку «Від усієї душі» Організатор:Нежид Н.С. Сємілєтова Т.В. Час проведення:22.09.2017 17:00 Місце проведення:Сквер «Мелодія»
18:00 - концерт творчого колективу ветеранів «Від усієї душі» концерт творчого колективу ветеранів «Від усієї душі» Організатор: Час проведення:22.09.2017 18:00 Місце проведення:сквер Мелодія
23.09.2017
день - Участь у Великому Слобожанському ярмарку Участь у Великому Слобожанському ярмарку Організатор:Апостол О.І. Батченко В.М. Час проведення:23.09.2017 (протягом дня) Місце проведення:м.Харків
25.09.2017
день - Свято до Дня дошкілля Свято до Дня дошкілля Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:25.09.2017 (протягом дня) Місце проведення:ДНЗ міста
08:00 - Апаратна нарада Апаратна нарада Організатор:Макаренко Л.П. Свінченко Н.Г. Час проведення:25.09.2017 08:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
13:00 - Засідання комісії з питань захисту прав дитини Засідання комісії з питань захисту прав дитини Організатор:Вінник Т.С. Кукса О.Ю. Час проведення:25.09.2017 13:00 Місце проведення:Каб №8 викон.коміт.
14:00 - Волонтерський концерт з нагоди Всеукраїнського Дня людини похилого віку Волонтерський концерт з нагоди Всеукраїнського Дня людини похилого віку Організатор:Вінник Т.С. Коротич І.В. Час проведення:25.09.2017 14:00 Місце проведення:Терцентр
15:00 - Нарада з головами вуличних комітетів м.Чугуєва Нарада з головами вуличних комітетів м.Чугуєва Організатор:Макаренко Л.П. Юхно О.В. Час проведення:25.09.2017 15:00 Місце проведення:Каб №8 викон. коміт.
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих