Офіційний сайт Чугуївської міської ради, міського голови, виконавчого комітету
Електронні петиції
Подати петицію
ГРОМАДА ВИМАГАЄ ВІД ВЛАДИ ЧУГУЄВА МОРАТОРІЙ НА ВІДЧУЖЕННЯ КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА.

ПЕТИЦІЯ ЩОДО РЕКОМЕНДАЦІЇ МІСЬКІЙ РАДІ І МІСЬКОМУ ГОЛОВІ ЗНЯТИ ВСІ ПРИВАТИЗАЦІЙНІ ПРОЕКТИ РІШЕННЯ З ПОРЯДКУ ДЕННОГО та не здійснювати ВІДЧУЖЕННЯ КОМУНАЛЬНОГО МАЙНА.

Чугуївська мерія вирішила розпродати останнє комунальне майно громади, у тому числі приміщення площею 236,1 кв. метр в мікрорайоні " Авіатор", використовуване магазином " ДАРС". На сесії міської ради 28 квітня 2017 року планувалося включити це і інші приміщення в список об'єктів, що підлягають приватизації. "Все продати" - за нас вирішили. А у громади ви запитали?! Є обґрунтовані підозри, що метою продажу є зовсім не поповнення міського бюджету. Якби мерія дбала за це, то не стягувала б сміхотворні 4 тис. грн в місяць за оренду майже 240 кв. метрів - адже саме стільки зараз платить " ДАРС" за вищезгадане приміщення. Замість розпродажу майна, що належить усій громаді, ми пропонуємо його дбайливо використати - і здавати в оренду за ринковою ціною!

Продавати майно громади міста в сьогоднішніх умовах не припустимо. Оскільки:

1) під час економічної кризи вартість нерухомості є низькою;

2) відсутні прозорі механізми відчуження міського майна;

3) бюджет міста інтенсивно наповнюється завдяки податковим надходженням частин Збройних Сил України та іншим надходженням, а тому немає гострої потреби віддавати майно громади за низькою ціною;

4) скомпрометована влада міста має сумнівну легітимність і втратила будь-яку довіру громади, а відповідно не має мандату на операції із земельним фондом та нерухомістю.

ПРИМІТКА: Зазначена петиція не розповсюджується на приватизацію комунального житлового фонду (квартир), котре стосується приватних осіб, котрі не є суб’єктами підприємницької діяльності, відповідно до Закону України «Про приватизації державного житлового фонду».

Підписів:
159
Перелiк осiб, якi пiдписали електронну петицiю
Відповідь на петицію:

Шановний Сергію Леонідовичу!

За результатами розгляду питання, порушеного в Вашій електронній петиції від 10.05.2017, з урахуванням вимог ст.231 Закону України «Про звернення громадян», Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та в межах компетенції повідомляємо.

Рішенням постійної депутатської комісії з правових питань, правопорядку, інформаційної та регуляторної політики від «27» червня 2017 року затверджено висновок про результати розгляду питань, порушених в Вашій електронній петиції.

Рішенням ХХІ сесії Чугуївської міської ради VІІ скликання від 10.07.2017 №720-VІІ петицію відхилено у зв’язку з невідповідністю її вимог нормам чинного законодавства. Зокрема, з наступних підстав.

Відповідно до тексту електронної петиції Ви вимагаєте від міської ради та міського голови зняти всі приватизаційні проекти рішення з порядку денного та не здійснювати відчуження комунального майна. Разом з тим, петицією не конкретизовано перелік об’єктів, яких вона стосується. Такий занадто широкий підхід до визначення комунального майна, на наш погляд, безсумнівно призведе до порушення законних прав людини і громадянина у зв’язку з наступним.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» - право комунальної власності – це право територіальної громади розпоряджатися майном, що належить їй безпосередньо. Пунктом 30 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до виключної компетенції міської ради належить прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна.

Частиною 5 та частиною 6 статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правоможності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Доцільність, порядок та умови відчуження об'єктів права комунальної власності визначаються відповідною радою. Доходи від відчуження об'єктів права комунальної власності зараховуються до відповідних місцевих бюджетів і спрямовуються на фінансування заходів, передбачених бюджетами розвитку.

Згідно з ч. 1 ст. 190 Цивільного кодексу України майном як особливим об'єктом вважаються окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов’язки .

Отже, майном є предмети матеріального світу, які перебувають у власності суб'єкта права (фізична особа, юридична особа, держава, територіальна громада, Український народ), у тому числі: окрема річ, сукупність речей, майнові права та обов'язки, гроші і цінні папери, а також майнові права на них. Майно поділяється на рухоме і нерухоме, а також за іншими ознаками.

Таким чином, до комунального майна слід віднести як об’єкти житлової (нежитлової) нерухомості, так і земельні ділянки тощо.

Так, до порядку денного чергової XX сесії Чугуївської міської ради VII скликання включено приватизаційні питання за трьома напрямками:

1) приватизація нерухомого майна комунальної власності, відмінного від земельних ділянок шляхом продажу за конкурсом, на аукціоні та шляхом викупу (питання №24 -27).

2) відчуження земельних ділянок комунальної власності шляхом викупу (питання № 36-39 щодо надання дозволу на розробку матеріалів щодо викупу земельної ділянки (звіту про експертну грошову оцінку) ВИШНЯКОВУ Валентину Івановичу для обслуговування будівлі магазину «Зоомир» в м. Чугуєві, бульвар Комарова, №1/1 та Пановій Лідії Миколаївні для обслуговування будівель по бульвару Комарова, №4А, №4Б, 10 в м. Чугуєві).

3) безоплатна приватизація земельних ділянок комунальної власності

громадянами в межах норм безоплатної приватизації (питання №49 – 64).

Порядок безоплатної приватизації земель комунальної власності громадянами та порядок продажу земель державної та комунальної власності визначено ст. 118, 128 Земельного кодексу України. Так, кожній особі гарантується забезпечення його права на отримання у власність земель державної та комунальної власності шляхом безоплатної приватизації в межах встановлених норм чи шляхом викупу. При цьому Земельним кодексом України встановлено виключний перелік підстав, з яких дозволяється відмова зацікавленій особі у реалізації цього права, у тому числі невідповідність вимогам містобудівної документації, невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Тому встановлення міською радою «мораторію» на відчуження комунального майна, у тому числі на приватизацію земельних ділянок громадянами та іншими зацікавленими особами, є перевищенням встановленої компетенції, не відповідає нормам діючого законодавства та матиме наслідком обмеження законних прав людини.

Статтею 7 Закону України «Про звернення громадян» передбачено заборону відмови в прийнятті та розгляді звернення. Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду.

Зняття всіх приватизаційних проектів з порядку денного призведе до порушення прав кожного заявника на розгляд його заяви у встановленому порядку та отримання відповіді по суті звернення.

Частиною другою статті 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

На підставі викладеного, Чугуївською міською радою відхилено Вашу електронну петицію від 10.05.2017.


Додано: 10.05.2017
Петиція № 0
Автор: РОГОЗІН Сергій

Ще петицій
Адміністративні послуги
Веб-камери Чугуєва
Публічне обговорення
Електронні петиції
Міська рада на facebook
Статистика голосувань
Надіслати запит на інформацію
Анонс подій
24.01.2018
10:00 - Актив м.Чугуєва Актив м.Чугуєва Організатор:Красільнікова Т.В. Час проведення:24.01.2018 10:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
13:00 - Спортивні змагання з футзалу Спортивні змагання з футзалу Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:24.01.2018 13:00 Місце проведення:ДЮСШ
26.01.2018
день - Участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти Участь у Всеукраїнському огляді-конкурсі на кращий стан фізичного виховання в закладах дошкільної освіти Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Час проведення:26.01.2018 (протягом дня) Місце проведення:м. Харків
10:00 - Пленарне засідання Чугуївської міської ради Пленарне засідання Чугуївської міської ради Організатор:Нежид Н.С. Бойко О.О. Час проведення:26.01.2018 10:00 Місце проведення:Каб № 8 викон. коміт.
16:00 - Освітянські вечорниці Освітянські вечорниці Організатор:Вінник Т.С. Проценко М.В. Коротич І.В Час проведення:26.01.2018 16:00 Місце проведення:КБ ЗОШ
Докладніше
Пошук
Посилання
Версія для слабо- зорих